Почуття тривоги властиво всім людям. Воно народжується через страх перед майбутнім. Відсутність причин для хвилювання лякає деяких людей не менше - раз все йде добре, значить, дуже скоро станеться неприємність. Психологи стверджують, що витоки тривожності криються в дитинстві. Ми ж у свою чергу пропонуємо вам ефективні способи боротьби з тривожним станом.

Найчастіше виникненню тривожності у дитини сприяє поведінка батьків. Постійний страх у дитини може викликати висока вимогливість батьків без реальної оцінки його можливостей. У цьому випадку дитина переживає, що не відповідає вимогам батьків і не заслуговує їхньої любові. Або ж тривожність може народжуватися від надмірної опіки і турботи. Дитина не відчуває себе самостійним, здатним впоратися з труднощами. Світ здається складним і наповненим небезпеками.

Характерною ознакою тривожності є м'язові затиски. Зазвичай надмірного напруження піддається коміркова зона. При постійній напрузі ця зона стає нечутливою, з'являється обмеженість у рухах і дискомфорт. Частково проблема вирішується масажем, проте напруга повертається, якщо людина продовжує відчувати тривогу.

Безсоння часто супроводжує тривожність. Її причиною є висока збудження нервової системи. Людина, відчуває тривогу, стає дратівливою, знервованим, не може зосередиться, швидко втомлюється.

У деяких випадках тривога може переростати в паніку, характерними ознаками якої є неможливість зітхнути, запаморочення, нудота, тремтіння, сильна пітливість, розлади шлунка, оніміння тіла.

У боротьбі з тривогою потрібно навчитися правильно мислити

Перш ніж хапатися за заспокійливі ліки спробуйте нескладні вправи, які знижують рівень тривожності:

  • Розгляньте ситуацію під різними кутами. Це дозволить подивитися на ситуацію з різних точок зору і більш об'єктивно оцінити тривожну проблему.


    Вправа полягає в розгляді проблеми з рівня різних систем, наприклад, я сам, зірка, струмок. Варіанти систем можуть бути самі різні, навіть абсурдні.

  • Використання самонавіювання або афірмації. Аффирмациями називають багаторазово проговорюються позитивні твердження. При появі тривоги починайте промовляти "все буде добре", "я завжди і всюди в безпеці". Твердження може бути будь-якого позитивного змісту. Головне, щоб воно подобалося і не містило частки "не". Багаторазове промовляння твердження, що має позитивний настрій, завжди змінює емоційний стан, заряджає впевненістю і спокоєм.
  • Змістите свої думки в позитивну область. Виключіть зі свого "раціону" кримінальні новини, репортажі про катастрофи та інші сюжети, завдяки яким ваша вразливість і недовірливість отримує постійне підживлення. Концентруйтеся на світлих сторонах життя і приємних новинах.

Народні способи позбавлення від тривоги

Сильнодіючі лікарські засоби приймати постійно не рекомендується - це не панацея від бід. Вони гарні в разі сильного тимчасового стресу. Краще спробувати перевірені народні засоби:

  • Щодня вживати по 1 банану. Банани містять мескалін - речовину "вбиває" депресивні стани.
  • Вживати 1 стакан соку моркви в день.
  • Приймати по столовій ложці настоянки заманихи 2-3 разів на день перед їжею. Настоянка готується з кореневищ і 70% -го спирту в пропорції 1:10. Засіб показано при депресії і неврастенічних станах.
  • Корисним буде і прийом настою перцевої м'яти по? склянки вранці і ввечері. Склянкою окропу заливають столову ложку м'яти і варять 10 хвилин. Такий настій корисний при всіх видах тривожності, нервових розладах і безсонні.

Якщо ж вам не вдається самостійно впоратися з нав'язливим почуттям тривоги, тоді краще звернутися до досвідченого психолога, який допоможе позбавити вас від тривожного стану .