Невпевненість у собі - це проблема сучасної молоді. З тим, що з'являється багато людей із завищеною самооцінкою, рівно так само і навіть більше збільшується кількість людей із заниженою самооцінкою. Тобто як ви вже розумієте, невпевненість у собі зараз можна зустріти у кожного 3 людини на нашій планеті. З цим необхідно боротися, інакше елементарна невпевненість переросте в серйозну депресію і цілком може вилитися в один із чергових випадків суїциду.

Визначити людини невпевненого дуже легко. Це той, хто не може самостійно прийняти рішення, мучиться, щоб не доставити нікому незручностей, поступається своїми потребами, заздрить успішним людям, а часом і всім взагалі, а так само знаходиться в глибокій пригніченому стані. Все це свідчить про те, що людина явно не впевнений в собі і йому терміново потрібна допомога.

Чому невпевненість у собі з'являється.

Чому ж з'являється ця психологічна проблема з невпевненістю в собі? Грамотні фахівці, так само як і прості люди, впевнені в одному - це дитяча психологічна причина. Справа в тому, що становлення людини починається з дитинства, а значить і проблеми йдуть саме звідти.

Виходить, що ще в дитинстві в людини заклали дану проблему. Пов'язано це з невдачами, які дитина набував у своєму дитинстві і юності. Одні такої дитини підтримають, а інші - не стануть жаліти і говорити їм ласкавих слів, ще гірше якщо навіть засудять за програш у якоїсь мети. Це в першу чергу вина батьків, які не змогли належного часу присвятити бесіді з дитиною, не змогли похвалити його за його маленькі досягнення і підтримати за великі провали.

Як позбутися від невпевненості в собі.

Ні дивлячись на те, що ви будете впевнені в чиїйсь винності своїх проблем, варто зрозуміти одне - ви вже доросла людина.


Ображаються і зляться - діти, вам варто припинити звинувачувати всіх підряд в своїх бідах, тоді ви зможете почати здраво дивитися на себе з боку, тоді і впевненість виросте всередині вас. До речі, щоб частіше отримувати похвалу за свою роботу і певні заслуги, коштує всього лише перестати чекати їх. Адже коли ви чогось чекаєте, час тягнеться набагато довше, так само і з добрими словами: якщо ви їх чекаєте, то будете впевнені, що їх ніхто довго не вимовляє. Можна йти і трохи іншим шляхом - іноді можна самому себе похвалити перед кимось, наприклад, розкажіть рідним, що вже перевиконали місячний план на роботі, чим дуже пишаєтеся. Повірте, рідні тут же почнуть розхвалювати вас, посміхатися і радіти тому, що ви стали таким гарним працівником. Важливо так само зрозуміти, що всі люди в світі досить сильно різняться. Так якщо ви будете порівнювати себе і когось, то обов'язково підкреслите гідність "противника", але пам'ятайте, що він в свою чергу підкреслить ваші достоїнства. Виходить, що ви цілком можете заздрити один одному, а це вам щось дасть? Ні, так що перестаньте порівнювати себе з іншими людьми. Відзначте для себе, що впевненість - це позитивна риса будь-якої людини, так впевнена людина впевнений в тому, що за певних зусиль він доб'ється свого і стане ближче до своєї мети. Якщо ви будете так само дивитися на себе і свої дії, то і ви станете впевненим людиною. На невдачі треба дивитися позитивно - це можливість зробити все з початку, а зазвичай в житті рідко дається така можливість. Завдяки однієї невдачі зараз, ви цілком зможете змінити щось в майбутньому і стати ближчим до своєї мети, ніж планували взагалі. Так що працюйте над собою, спілкуйтеся з добрими людьми, хваліться, якщо не вистачає добрих слів, шукайте позитив навколо себе - і тоді ви легко перетворитеся з невдахи в впевненої людини.