Прокинувшись вранці, ще ледь відкривши очі, перше, що вам спадає на думку це включити комп'ютер або улюблену ігрову консоль. Занурюючись у захоплюючий світ, ви перестаєте турбується про більш важливі речі. У вашому кімнаті повний безлад і ваші двері завжди замкнені, щоб ніхто вас не турбував. Ви погано харчуєтеся, перестали спілкуватися зі своїми реальними друзями і родичами, і ваша дівчина (якщо вона є, що малоймовірно) постійно скаржиться, що ви їй не приділяєте достатньо свого часу. Вітаємо, у вас у вас ігрова залежність!

Визначення ігрової залежності

З популярністю багатокористувацьких ігор, таких як Lineage і World of Warcraft, ігрова залежність стала популяризуватися в різних соціально-демографічних групах. Опитування показують, що 85% підлітків є ігрозалежних, і у більшості з них зустрічаються проблеми у соціальній та особистому житті. Але як дізнатися, залежні ви чи ні? Ось найпоширеніші симптоми, які допоможуть визначити ігрову залежність:

 • Ви не перестаєте думати про гру, в яку нещодавно грали.
 • Ігри є вашим основним, якщо не єдиним, засобом релаксації .
 • Ви не знаходите собі місця, бо не грали деякий час.
 • Ігри є одним з ваших основних засобом взаємодії з іншими людьми.
 • Ваші реальні друзі і родичі перестали вмовляти вас стримати свій ігровий час.
 • Кількість часу і грошей, які ви витрачаєте на ігри, збільшується з часом.

Навіть якщо у вас немає ігрової залежності, ви можете принести величезну користь у своє життя, просто стримавши свій ігровий час. Довгий час перед комп'ютером або телевізором може погіршити ваш зір, а нічні посиденьки порушують внутрішній цикл тіла, результатом чого будуть проблеми зі здоров'ям і хронічна втома.

Позбавляємося від ігрової залежності

багатокористувацьких ігор, розроблені таким чином, що з кожним новим рівнем збільшується кількість випробувань і місій, заохочуючи вас значними ігровими привілеями. Завзятий гравець впадає в азарт і йому ставати дуже складно зупиниться на досягнутому. Нижче ми привели список методів, здатних подолати залежність і знайти набагато кращий спосіб задоволення, ніж заробляння очок за кожен досягнутий рівень:

 1. Прийміть рішення.
  Нічого не працюватиме, поки ви особисто не вирішите кинути грати в ігри і почати жити своїм життям. Іноді рішення може прийти раптово, а іноді воно може накопичуватися протягом декількох місяців або навіть років.


  Тим не менше, якщо ви вирішили, що пора зупинитися, то ви повинні повністю присвятити себе цьому завданню.

 2. Стати дисциплінованим.
  Це те, через що повинен пройти кожен залежна людина: за рішенням кинути палити майже завжди слід фраза "ще одна не зашкодить". Будьте жорстким з самим собою, встановлюйте часові рамки, карайте себе, якщо перейшли межу. Бути дисциплінованим, означає, що ви повинні встановити для себе певні правила, яких ви повинні дотримуватися.
 3. Навчіться новим реальним навичкам життя.
  Деякі люди проводять більше часу за іграми, ніж за реальною роботою. Але з якою метою? Замість того часу що витрачається на підвищення рівнів або битви з ігровими босами, ви б могли вивчити кілька іноземних мов або навчиться грати на гітарі. Можливо, ви б могли відкладати гроші, щоб потім відправитися в подорож по екзотичних країнах. Ви можете і не повірити, що в реальному світі можна пережити такі ж пригоди, як і в ігровому, але ви не дізнаєтеся, поки не вийдете на вулицю і не почнете пізнавати світ.
 4. Відновіть відносини у вашій соціального життя .
  Скільки друзів ви втратили за той час, який ви провели за іграми? Де вони зараз і як вони? Ви можете бути здивовані, але в житті ваших реальних друзів, набагато більше пригод у реальному житті, ніж у ваших ігрових друзів. Вийдіть на вулицю, сходіть з друзями на концерт, спробуйте заговорити з незнайомою людиною, запишіться на курси ораторської майстерності або візьміть уроки танців. Пам'ятайте, що тут, в реальному житті, єдине, що стоїть між вами і вашими бажаннями, це ваше власне бездіяльність. Так що починайте діяти!
 5. Позбавтеся від ігор.
  У якийсь момент ви помітите, що бажання до ігор буде слабшати і це означає, що прийшов час, коли вам необхідно позбутися всіх ігор. Залежність, з часом, може посилюватися і слабшати, і навіть через кілька місяців, після того як ви перестали грати, у вас може з'явиться дике бажання повернутися в ігровий світ. Але без наявності ігор, в межах 5-15 хвилин, ви виявите, що від бажання не залишилося і сліду.

Якщо ви знайшли в собі сили побороти ігрову залежність, це означає що ви тільки що підвищили свій рівень і заробили кілька очок, і тепер саме переходити до нового завдання. Пам'ятайте, що ігровий світ обмежений уявою програмістів, а реальний світ обмежується тільки вашою фантазією.