Коли ви стоїте перед вибором: говори всю правду і отримай по шиї, або збреши і стань обманщиком, чия брехня легко спливе, і тоді по шиї отримаєш сильніше. Це один з тих випадків, коли вибір дійсно складний, хоча не всі так вважають. Одні скажуть, що краще збрехати, адже правда може і не виплисти на поверхню, а інші скажуть, що краще зараз визнати свою провину, ніж потім забріхуватися і мучитися докорами внутрішнього "я".

Небезпечна правда.

Правду говорити не тільки складно, але й небезпечно. Навіть якщо ви змінили дружині, ви хочете, щоб вона все знала, щоб не вважала вас ідеалом, щоб за очима не нашіптували і т.д. Але якщо ви зараз все розповісте дружині мало шансів того, що вона вас простить, обійме і визнає: що було - те загуло. А навіщо ризикувати своїм шлюбом зараз, вже й так помилку колись вчинив, зараз хочеться захистити себе від цього.

Це так само, як жінка соромиться говорити про кількість своїх чоловіків коханій людині, особливо якщо їх було більше 2-3. Деякий час хлопець буде терпіти, але потім ці думки про ваші чоловіках почнуть його терзати і вам доведеться розлучитися. Чоловік, як і жінка, не тільки постійно думає про те, що у вас було, як це було, але і представляє і мучиться: не гірше чи зі мною? Виходить, що правда має місце бути: так було, та не перший, та пив і т.д.

Знайте, що правда повинна подаватись в особливому контексті. Відповів на поставлене запитання і все! Не варто вдаватися в подробиці та кількості - це може доконати, та й у поняття правда це не входить. Складно відповісти на питання: чи варто розповісти подрузі або другу про зраду партнера, чи варто сказати, що зовнішній вигляд відлякує претендентів на любов, що на подарунок не можеш виділити більше 500 рублів і т.д.


Пам'ятайте: закохані помиряться, а ви залишитеся стукачем, подруга вирішить, що ви смієтеся і знущаєтеся над нею, а іменинник вирішить, що його не цінують і ін. Правда не завжди главна в багатьох питаннях, часом можна злегка прикрасити і недоговорити, дати зрозуміти щось інше, ніж образити або образити людину.

Солодка брехня.

Хочеться почути від людини те, що хочеться вам. Це зрозуміло, цього вимагає самолюбство. Але як обдурити людину і не образити його ні перед собою, ні перед ним, коли таємниця розкриється? Брехня на спасіння - це нешкідлива річ, її можна і пробачити, але як розпізнати порятунок це чи захист самого себе? Учень, який бреше про щоденнику вчительці - захищає себе, а хворої матері - захищає її, щоб вона не хвилювалася і не переживала. У будь-якому випадку, варто не брехати, а підносити правду так, щоб і вона здавалося не такою гіркою. Так змінив, але зрозумів, що нічого гіршого не зробив, що готовий піти, щоб не ображати своєю присутністю. Легкий обман - це коли ви говорите нецікавою на вид подрузі, що вона чарівна, але ви б підкреслили її новою зачіскою, яка точно переверне її життя в гарне русло.

Висновок для будь-якої ситуації.

Для кожної людини завжди буде своє рішення, що вибрати: брехня чи правду. Для когось хороший солодкий обман, не кожен зможе терпіти гіркувату правду. Якщо ви бачите, що людина готова прийняти правду, якою б вона не була, краще зізнатися в ній, ніж збрехати. Коли правда занадто неприємна і некоректна, її слід згладити. Шкідливу і компрометуючу інформацію не розкриваються ніколи, нехай людина дізнається про неї з грамотного джерела (коли хочуть звільнити вашого колегу, наприклад). Якщо людина не готова чути правду, брешіть, але запам'ятовуйте, про що брешете!