Чи може людина збільшити тривалість свого життя, не докладаючи при цьому особливо жертовних зусиль? Та запросто! Потрібно всього лише один годину вільного часу в день, годину, який необхідно провести з користю для здоров'я.

Як стверджують американські вчені, людина має всі шанси прожити на 4,5 роки довше, якщо щодня буде присвячувати 1:00 свого часу прогулянкам на свіжому повітрі або фізичних навантажень.

Гарвардські фахівці провели дослідний експеримент, в рамках якого кілька тисяч учасників були розподілені в групи залежно від їх віку, індексу маси тіла і частоти вчинення ними фізичних вправ. Після чого середня тривалість життя "піддослідних" з різних груп була піддана порівняльному аналізу. В результаті було встановлено, що регулярність фізичних занять і неухильне їх виконання роблять позитивний вплив на тривалість життєвого періоду.


Зокрема, щотижнева 75-хвилинна прогулянка приплюсовує до терміну життя 1,8 року!

З думкою гарвардцев погоджуються і співробітники американського Національного інституту раку в Бетесді. Експерти проаналізували дані шести наукових робіт, присвячених процесу старіння організму. Таким чином вони вивчили відомості про тривалість та якість життя 650 тисяч чоловік, розділених в групи за віком, ІМТ та рівнем фізичного навантаження. Результати такі: ті, хто витрачав на спорт 2,5 години на тиждень, в середньому зуміли збільшити тривалість свого життя на 3,4 року, а ті, хто присвячував аналогічним заняттям 7,5 годин на тиждень, прожили на 4,5 роки довше . При цьому подібна закономірність стала загальною для всіх учасників дослідження, незалежно від віку і ваги.