Життя сучасної людини уявити без комп'ютера досить важко, і діти часом починають знайомитися з ним вже до трирічного віку. А дошкільнята та школярі можуть годинами перебувати за комп'ютером, не контролюючи свого перебування за іграми. І звичайно батьки задаються питаннями, як довго можна маленькій дитині перебувати за комп'ютером, чи потрібно його знайомити з ПК в дошкільному віці, і наскільки він небезпечний для здоров'я малюка?

Скільки можна малюкові бути за комп'ютером?

Сьогодні фахівці не можуть дати однозначної відповіді на дане питання, але зрозуміло, що багатогодинне просиджування за комп'ютером не принесе йому користі. І це шкідливо не тільки через перенапруження зору, але також з причини емоційного перезбудження, як результату комп'ютерних ігор. Через небезпечного електромагнітного випромінювання не можна допускати перебування малюка за комп'ютером більше тридцяти хвилин кожен день. І навіть цей час потребують десятихвилинної перерви.

Але чи є користь від застосування комп'ютерів дітьми?

Дошкільнята дійсно краще готуються до навчання в школі, а школярі можуть поліпшити свою успішність. При використанні хороших розвиваючих ігор або програм комп'ютер сприятиме розвитку логії та мислення малюка, а також уваги і моторики. Необхідно при цьому стежити, які програми використовує малюк, займатися разом з ним, показуючи йому різні розвиваючі ігри. Він краще засвоює нову інформацію, якщо використовувати заняття ігровій формі.


Наприклад, дівчаткам підійдуть ігри Winx, якщо в них будуть задачки, які навчають управлінню комп'ютером. Існують програми для діточок постарше, і вони будуть, безумовно, корисні для навчання виконання різних завдань, наприклад, програми малювання, або навіть текстові редактори.

Наслідки комп'ютерних перевантажень у дитини

Потрібно обов'язково дотримуватися запобіжних заходів, дозволяючи малюку користуватися комп'ютером. Якщо малюк проводить за ним багато часу, може з'явитися тимчасова короткозорість через постійне перенапруження зору. Хоча це тимчасовий симптом, але при частому просиджуванні за комп'ютером він може перерости в постійну короткозорість. Перевантаження можуть призвести до загальної втоми і головних болів. Обов'язково подбайте, про наявність рідкокристалічного монітора, а додатково до цього придбайте для дитини спеціальні окуляри для роботи на комп'ютері. Визначитися з вибором очок вам допоможуть фахівці в магазинах. Обов'язково стежте за поставою малюка, адже комп'ютерне бдіння може призвести до раннього викривлення хребта або артриту суглобів. Неконтрольоване просиджування за комп'ютером в змозі принести непоправної шкоди опорно-руховому апарату. Також необхідно враховувати, що маленька дитина повинен урізноманітнити своє дозвілля прогулянками і спілкуванням з однолітками. Це допоможе йому гармонійно розвиватися.

Якщо батьки будуть відповідально підходити до навчання дитини за допомогою комп'ютера, то воно виявиться для нього безпечним і корисним.