Як не дивно, шопоголізм - це не нова сучасна хвороба жінок. На жаль, це розчарування для багатьох чоловіків. Шопоголізм - це психологічна хвороба, якою страждають не тільки багато жінок, а й чоловіки вже довгий час. Навіть у період вузьких можливостей для покупок, багато людей страждали саме від того, що не могли купити щось нове. Тому купували щось у знайомих, друзів, сусідів і пр.Конечно, немає сумнівів у тому, що більш активно висловлювати цю хворобу почали в 20 столітті, коли з'явився широкий асортимент, збільшилася кількість магазинів і пропозицій. Можливо, основною проблемою шопоголизма є нав'язлива реклама, яка не тільки закликає витрачати всі гроші на покупки, але і запевняє, що кращий товар - найдорожчий.

Як зрозуміти, що ви шопоголік.

Не кожна людина готовий погодитися з тим, що він шопоголік. Однак це завжди можна довести. Є цілий перелік "симптомів шопоголіка". Вам варто познайомитися з ними серйозніше:

1. Ви завжди проводите вільний час в магазині, намагаючись купити хоч щось. Якщо багато хто відмовляється від походу в магазин на самоті, то шопоголік піде навіть якщо буде важливо просидіти весь день вдома. Для шопоголіка під час шопінгу можна позбутися стресу, проблем, поганого настрою та ін.

2. Якщо ви посварилися з другом або подругою, колегою або близькою людиною: що хочеться зробити? Шопоголік завжди буде прагнути в магазин, щоб там "загасити" свій біль в купівлі та приємних відчуттях радості від неї. Простий ж людина захоче виговоритися, прогулятися в парку, або відпочити вдома на самоті.

3. Коли вам задають питання про ціну купленої речі, що ви відповідаєте? Шопоголік завжди приховує вартість речі, знижує її на який-небудь відсоток або скорочує вартість в 2-3 рази. Якщо ви розповідаєте реальну вартість всього 2-3 людям, а іншим говорите неправду - це привід замислитися ...

4. Вирушаючи в магазин, ви купуєте речей на ту суму, якої у вас немає в наявності (тому доводиться знімати з картки або оформляти кредит), або витрачаєте набагато більше, ніж розраховували (наприклад, якщо ви збиралися витратити 5000 на продукти і 5000 на речі, то витрачаєте все на речі, або залишаєте малу частину грошей хоч для чогось їстівного).

5. Вам не позичають гроші, а ваш чоловік або ваша дружина не дає вам гроші з легкістю. Причина не в тому, що ви не повертаєте гроші, а в тому, що витрачаєте їх на порожні витрати і покупки (хоча не повернення грошей через нові покупок вважається).

6. І останній і найголовніший симптом: ви вважаєте шопоголіків відмінними людьми зі здоровою психікою. Подумайте самі: жоден алкоголік не скаже, що алкоголь шкідливий, а навпаки, буде шукати гідності випивки.

Як боротися з шопоголізм.

Боротися з шопоголізм можна, хоча багато можуть бути впевнені в тому, що це "діагноз".


Проте, багато шопоголіки на час після покупки заспокоюються і розуміють, що роблять не ті вчинки, які слід було б робити. Так що завжди можна побороти шопоголіка з його хворобою. Отже, що повинен робити шопоголік, щоб побороти шопоголізм?

1. Ніколи не користуйтеся кредитними картами. Завжди використовуйте при покупках тільки готівкові гроші, які є при собі. По-перше, це охолодить ваш запал до тієї чи іншої штучці за той час, поки ви будете їхати додому за грошима. По-друге, це не дасть вам зайти в борги (кредити і позики) перед банками.

2. Завжди складайте список необхідних покупок. Завдяки цьому ви або зможете контролювати свої дії (будете знати, що потрібно купити), або зможете здійснювати нерозсудливі покупки на решту грошей (тобто спочатку ви купуєте все по списку, і є залишаються гроші, можете щось купити для себе) . Насправді, сюди можна віднести і список тих речей, які ви купуєте постійно. Наприклад, якщо ваш шопоголізм зачіпає взуття, займіться оглядом своєї взуттєвої колекції. Подумайте, яка взуття вам потрібна на сезон (з каблуком, без каблука, на платформі і ін.). Припустимо, ви вирішите, що на сезон достатньо для щастя 5 пар взуття. Тоді перегляньте, що з цього у вас вже є. Складіть список наявності взуття і квітів, щоб у магазині не купити такі ж туфельки, як у вас є. Варто переглянути свої речі і продати ті, які ви не носите тепер або так жодного разу і не наділи після покупки. Так ви, у всякому разі, зможете покривати і нові витрати.

3. Візьміть за правило ходити в магазин з людиною, яка може тримати вас в руках. Це може бути серйозна подруга, кращий друг, кохана людина, родич тощо. Вам повинні підказувати, що вам купувати не варто з тих чи інших причин (не підходить за розміром чи кольором; така річ вже є в гардеробі; для дівчат є і такий варіант: "Я бачила Катьку в такому ж" та ін.). Тобто ви повинні ходити по магазином з людиною, яка їм не страждає!

4. І обов'язково зверніться до психолога. Вам не поставлять страшного діагнозу, переживати не варто. Фахівець зможе зрозуміти, звідки взялася ваша проблема, з чим пов'язаний шопоголізм. Найчастіше це пов'язано з дитячими травмами, або з проблемами в сім'ї, незадоволенням роботою, частими сварками та ін. Психолог зможе дати зрозуміти вам, як позбавитися від проблем, які ведуть до бажання купити щось нове, і так ви зможете впоратися з шопоголізм.

Завдяки позбавленню від шопоголизма, ви зможете почати економити гроші, що завжди піде вам на руку. Похід по магазинах - це не погано, але ви можете весь день бігати по них, щоб знайти один гідну річ, а не скуповувати все підряд.