Як відомо, найбільш невдоволеними своїм життям, точніше - тією її частиною, яку займає робота, є офісні службовці. Принаймні, саме ця категорія трудящих найбільш часто скаржиться на свою нелегку долю. Мовляв, і рівень навантаження у них зашкалює, і постійні стреси присутні, і депресія накриває ...

Однак, далеко не всі приймають слова вічно плачуть "офісний планктон" за чисту правду. Наприклад, американські фахівці стверджують, що в світі існують набагато більш стресові професії, ніж служба в офісі. Свої слова вони підкріпили доказами.

Зокрема, дані, отримані в ході дослідження, проведеного співробітниками управління наркологічних і психіатричних служб США, дозволили експертам скласти рейтинг найбільш депресивних спеціальностей. Варто зауважити, що в експерименті взяли участь більше 60 000 працюючих людей, що перебувають у віковій групі від 18 до 64 років.

Отже, найбільшому стресу піддаються люди наступних професій:

1 місце - доглядальниці і няні

Було встановлено, що у важку залежність від депресивних станів найбільш часто потрапляють ті, хто працює в сфері по догляду за хворими та літніми людьми, а також ті, хто доглядає за маленькими дітьми.


Нездужання душевного характеру, період яких триває від двох тижнів і більше, щорічно переслідують без малого 11% працюють в даній галузі.

2 місце - працівники сфери громадського харчування

У середньому, 10,3% представників з числа офіціантів, барменів і кухарів страждають від стресових "витрат виробництва". Їх психологічні розлади проявляються у вигляді порушення сну, погіршення концентрації уваги і пам'яті, втрати апетиту і загального зниження настрою.

3 місце - працівники галузі охорони здоров'я та соціальної сфери

Депресія переслідує близько 9,6% лікарів та соціальних працівників.

До речі, найменше страждають від подібних психологічних недуг вчені, інженери та архітектори. Такий рід діяльності викликає стрес лише у 4,3% працюючих. Що стосується безробітних, щодо їх даний показник був зафіксований на позначці в 12,7%.