Квашені яблука - один з найстаріших способів заготівлі цих вельми корисних плодів. Зараз мало хто пам'ятає ці унікальні рецепти і вже тим більше втілює їх у життя. Звичайно, не всім може сподобатися слідкувати-звислий смак мочених плодів, проте це чудове джерело вітамінів на всю зиму. Завдяки прянощам яблука набувають ні з чим незрівняний аромат. Ознайомтеся зі способом того, як мочити яблука, яким користувалися ще на початку минулого століття.

Підготовка і укладання яблук

Найкраще підійдуть антонівські яблука, однак можна використовувати будь-які тверді зимові сорти. Слід відібрати цілі плоди без вм'ятин і подряпин, на яблуках не повинно бути чорних плям. Фрукти ретельно промиваємо. Мочити будемо в глибокій емальованому або скляній тарі. Якщо немає такої, використовуйте будь-який посуд для зберігання овочів і фруктів з сучасних матеріалів.

На дно посуду укладаємо шар листя чорної смородини, попередньо промитих. Потім на листя викладаємо яблука в 2 шари. Зверху насипаємо шар вишневого листя, знову яблука. Далі шар листя м'яти (зовсім небагато!), Знову яблука. Останній шар - з перерахованих пряних листя, кілька гілочок м'яти. Зверху кладемо гурток з дерева або звичайну перевернуту кришку і кладемо зверху вантаж.

Робимо розсіл

Як мочити яблука: розсіл. З розрахунку на 10 літрів води потрібно взяти 150 грамів солі, 300 грамів меду, 100 грамів солоду або 150 грамів житнього борошна. Для приготування розсолу воду слід закип'ятити, розчинити всі інгредієнти і остудити. Тільки потім заливаємо яблука. Увага: розсіл заливаємо в діжку, не знімаючи вантажу, так, щоб розсіл покривав кришку. Це явище має дотримуватися протягом усього процесу, інакше плоди будуть зіпсовані.

На початковому етапі посуд з яблуками і розсолом поміщаємо в тепле місце з температурою 15-16 градусів вище нуля.


Витримуємо тиждень. Потім ставимо діжку в холодне місце. Пробувати яблука можна через місяць-півтора. Дуже важливо додавати в будь заготовки невелику гілочку м'яти. Звичний нам смак цієї рослини ви не відчуєте, але зате пікантності воно додасть. М'яту можна класти не тільки в яблука, але і в огірки, помідори. Спробуйте, ви неодмінно залишитеся задоволені.

Інші способи заготівлі яблук

Якщо вищевказаний рецепт здасться вам занадто складним або не всі складові будуть присутні, його можна спростити, хоча, ймовірно, деякі смакові якості і ступінь корисності будуть втрачені. Дно бочки або діжки вистилаємо соломою. Використовуйте житнє або пшеничне - яка знайдеться під рукою. Далі кладемо шар яблук і знову перестилали соломою. Середній шар соломи повинен бути товщиною не більше 2 сантиметрів.

Так заповнюємо всю бочку. Заливний розчин можна приготувати з сусла або солодкої води. Сусло готується з житнього борошна, яку заливаємо окропом, солимо, даємо настоятися, і проціджуємо. Для солодкої води розчиняємо 400 г цукру і 3 столові ложки солі в 10 літрах води, кип'ятимо і охолоджуємо. Заливаємо остуджений розчин. У перші дні його потрібно буде регулярно підливати, оскільки яблука вбирають вологу у великій кількості. Далі ставимо в холодне місце на місяць.

Якщо ви ніколи раніше не пробували мочені яблука, зробіть хоч раз по одному із зазначених рецептів. А може бути, яблука, які ви їли в гостях, у родичів, були заготовлені халатно, без дотримання зазначених вище моментів. Через це смак плодів може надзвичайно відрізнятися від того, який знали наші бабусі і дідусі. Хочете якісні продукти, не сподівайтеся ні на кого, не купуйте в магазині. Зберіть влітку урожай яблук і зробіть мочені яблука самі. Ви озброєні рецептом, а інше - справа ваших рук і серця.