Чи потрібно вести облік того, куди діваються гроші? Більшість сімейних людей вважають, що потрібно. Оскільки неприємно буває опинитися перед фактом їх відсутності в самий невідповідний момент.

До того ж набагато приємніше усвідомлювати, що домашня кубушка не пустує, ніж зводити кінці з кінцями від зарплати до зарплати.
Безумовно, якщо в родині джерело доходів лише один - заробітна плата - то і планування з урахуванням фінансів багато часу не займе. Інша справа, коли подібних джерел декілька: банківський вклад, суміщення основної роботи з підробітком, а то ще й здача в найм житла, що дістався вам у спадок .

У таких випадках можна порекомендувати скористатися комп'ютером. Або, точніше, спеціальними програмами. На сьогоднішній день вибір їх досить великий, причому можна користуватися ними безоплатно або заплатити. Назви у цих програм "говорять", наприклад "Сімейна бухгалтерія", так що їх відразу можна визначити в загальному потоці.


По суті всі вони досить прості в управлінні, платні ж варіанти відрізняються тим, що мають більш розширеними можливостями.

Хочете - складіть яскравий графік, який буде візуально ілюструвати стан ваших сімейних фінансів. Нехай не відразу, але ви привчитеся вносити у відповідну графу витрачені гроші або, навпаки, поповнили домашній бюджет. Зате такий ритуал напевно відучить всіх членів сім'ї купувати непотрібні речі і збереже не тільки сімейний капітал, але і нерви.

Постійний облік фінансів в сім'ї дозволяє відповісти на запитання "Куди діваються всі гроші? ". Більш того, помітивши хорошу прибавку фінансів, ви можете покласти їх у банк - денюжка зайвою не буває. Тільки перш варто подивитися рейтинг надійності банків і вибрати найбільш підходящий для вас. Адже надійність банку - це перший і найголовніший критерій, на який варто звертати увагу при вкладенні грошей!