Кожен суглоб скелета людини - це досить складний механізм. Кінці кісток, що утворюють суглоб, покриті хрящем і оточені суглобової порожниною, що містить синовіальну рідину.

Все це знаходиться в суглобової сумці, яка як рукав щільно облягає обидва кінці об'єднуються кісток. Внутрішня частина суглобової сумки називається синовіальної оболонкою. Вона продукує синовіальну рідину - мастило суглоба.

Захворювання суглобів поділяються на запальні (артрити) і дистрофічні, до яких відноситься остеохондроз. При остеохондрозі відбуваються морфологічні зміни в хребті і руйнування міжхребцевих дисків.

Виникненню подібної патології сприяє носіння тягарів, різкі ривковие рухи тілом, малорухливий сидячий спосіб життя, тривале перебування в незручній або не правильною позі.

Вражений остеохондрозом міжхребцевий диск дуже сприйнятливий до навантажень. Під впливом неправильного навантаження тіло диска починає випинатися аж до повного випадання його ядра - так утворюється міжхребцева грижа. Грижа як правило викликає натиснення на спинний мозок, судини і нерви, викликаючи утиску та запалення нервів, в результаті чого виникають больові відчуття.


Їх локалізація і сила залежить від виду та місця розташування грижі.

Найбільш поширена поясничная міжхребцева грижа викликає біль в ногах і проблеми з тазовими органами, шийна - в руках і голові, грудна радирує на внутрішні органи, наприклад, серце.

До хвороби суглобів можна зарахувати і бурсит - запалення синовіальної сумки.

Запалена тканину виділяє в синовіальну рідину значна кількість гнійного, серозного або геморагічного ексудату - рідини, що містить елементи крові і білки. Іноді бурсит призводить до відкладення солей в стінку синовіальної сумки.

Діагноз бурситу поверхневих суглобів досить простий: суглоб опухає, пухлина болюча, чітко обмежена і гаряча на дотик. Якщо запалення серозне, біль від пальпації помірна, якщо гнійне - біль різка. Бурсит глибоко розташованих суглобів може діагностувати тільки фахівець. Для цього необхідно знати точне розташування суглоба і те, як реагують на запалення синовіальної сумки навколишні м'язи.

Причини бурситу різноманітні: це травми, артрити, фізичні перевантаження, інфекція або алергія і т. Д.