За твердженням італійських кухарів варити макарони просто, набагато важче їх зварити добре. Італійські традиції приготування макаронів складалися століттями. Вам же залишається тільки ознайомитися з тим, як варити макарони, і назавжди запам'ятати.

Як правильно вибирати макарони

Перш ніж дізнаватися, як варити макарони, правильно вибирайте їх у магазині. Кожному відомо, що стан здоров'я людини безпосередньо залежить від якості вживаних їм продуктів. Які ж макарони є по-справжньому корисними? Відповідь буде однозначною - вироблені з твердих сортів пшениці. У такому продукті структура міститься в ньому крохмалю - кристалічна. У макаронах, виготовлених з м'яких злакових культур - вуглеводна структура аморфна. При помелі частки крохмалю твердих сортів пшениці склеюються за допомогою білків, а в м'яких сортах - крохмаль руйнується.

Якісні макарони мають золотистий або кремовий відтінок, гладку поверхню, чистий склоподібний зріз. У пакеті не повинно бути борошняного пилу. Низькоякісний продукт має білястий або жовтуватий відтінок, шорстку поверхню. У пакеті присутні крихти, змішані з борошном. Однак тільки за зовнішнім виглядом макаронів не можна судити про їхню якість, про що говорить складу виробу, відображений на упаковці. Якісні макарони мають бути виготовлені з борошна, води, допускається додавання яєць. Кольорові макарони фарбують за допомогою шпинату, буряка, кропу. Перевірте наявність штучних барвників.

Не забудьте звернути увагу на дату виготовлення і рекомендований термін зберігання. Огляньте цілісність упаковки, якщо вона порушена, вироби могли увібрати вологу, що негативно позначається на їхній якості. Бажано, щоб упаковка була прозорою для полегшення візуального контролю макаронних виробів.

Пам'ятайте також, що макарони можна їсти не тільки в "голом" вигляді, але і в якості становить іншої страви. Читайте про це в нашій статті "Як приготувати макарони".

Як правильно варити макарони

Як варити макарони? Незважаючи на уявну простоту процесу приготування макаронів при їх варінні необхідно дотримуватися наступні важливі правила:

 1. Для однієї людини зі звичайним раціоном достатньо взяти 100 грамів вихідного продукту. При варінні макарони вдвічі збільшуються в об'ємі.
 2. Основним правилом варіння макаронних виробів є дотримання пропорцій води і самих макаронів. Для приготування 100 грамів сухих макаронів потрібно взяти не менше літра води.
 3. Каструля повинна бути товстостінної, вода - очищеної або водопровідної відстояною. Вода повинна займати не більше? обсягу каструлі.
 4. Сіль - 10 грамів на літр води - додається відразу після закипання рідини, ні в якому разі не можна солити у процесі варіння макаронів.
 5. Макаронні вироби опускаються в інтенсивно киплячу воду в центр каструлі.
 6. Довгі макарони перед приготуванням ламати не варто.


  Їх потрібно повільно опускати в окріп, обережно на них натискаючи.

 7. Після закладки макаронів потрібно дочекатися повторного закипання води і встановити вогонь, що забезпечує повільне кипіння.
 8. Під час приготування страви кришка на каструлі повинна бути відкритою.
 9. У період варіння кухареві краще знаходитися біля каструлі і періодично помішувати страву.
 10. Час приготування макаронних виробів визначається за інструкцією на пакеті. За пару хвилин до передбачуваного закінчення варіння макарони потрібно спробувати. Вони повинні бути м'якими без борошнистого шару. Італійці вважають за краще вживати це блюдо з невеликою "сирінкой". Якщо ви вважаєте, що макарони готові, вимкніть піч і через дві хвилини злийте воду з каструлі.
 11. Якісні макарони не вимагають промивки холодною водою. До того ж, ця процедура знижує кількість корисних речовин в продукті.
 12. Після зливання води макаронні вироби відкидаються на друшляк, а потім поміщаються в приготовлену посуд. До макаронів додається соус, деякий час страва повинна настоятися.

Користь і шкода макаронних виробів

Тепер ви знаєте, як варити макарони, але чи чули ви про їх достоїнства і недоліки? Загальновідомо, що для забезпечення нормального функціонування організму людина повинна щодня отримувати білки, жири і вуглеводи в певній пропорції. Вуглеводи, що поповнюють енергетичні витрати організму, повинні складати близько 60% від всього добового раціону. Якщо організм не отримує потрібну кількість вуглеводів, то він починає черпати енергію з м'язового білка.

Макарони, виготовлені з твердих сортів злакових, є прекрасним джерелом вуглеводів і при цьому їх енергетична цінність - близько 300 ккал на 100 грамів продукту .

При вживанні в їжу макаронів, втім, як і більшості інших продуктів, важливо знати міру. Надлишок в організмі вуглеводів призводить до підвищення вмісту інсуліну, гормону, який контролює рівень утворилася з вуглеводів глюкози. Порушення балансу між глюкозою та інсуліном і призводить до зайвої повноті.

Якщо ви вживаєте розумну кількість якісних макаронних виробів, ваш організм отримує вітаміни ряду В, Е, магній, кальцій, фосфор, калій та інші корисні речовини. При цьому макарони практично не містять натрій, що викликає раннє старіння, і холестерин. До того ж, через відсутність в даному блюді жиру, шлунок не перевантажується, а організм наповнюється енергією і силою.