У підошвах ніг знаходяться активні центри, які відповідають за кожен орган людини. Тому ходіння босоніж є причиною виникнення позитивної динаміки для всього організму. А ви знали, як ходіння босоніж впливає на людину.

Користь ходіння босоніж

Якщо ви знімете взуття та пройдетеся по піску, дрібним камінню, траві, землі, то ці нескладні дії можуть стати ефективною профілактикою вікового плоскостопості, яке утворюється і розвивається в основному через збільшення маси тіла. Також попереджаються появі мозолів, натертостей, пітливості ніг, попрілостей. Якщо вам важко вийти на природу, то ходити босоніж корисно і по квартирі. Можна налити в таз води і насипати в неї річкову гальку. Користуватися таким "тренажером" необхідно щодня не тільки влітку, а й взимку - це прості секрети краси і здоров'я.

Ходіння босоніж є процедурою, що піднімає загальний тонус організму, настрій, оскільки м'яка трава, шорсткий теплий асфальт, вологий пісок і вода в калюжах доставляють приємні відчуття ногам, які постійно знаходяться в полоні у взутті. Ми ж не можемо, наприклад, постійно ходити в окулярах, рукавичках і з заткнутим ватою носом.

Зовнішній вплив на ноги допомагає нам зміцнити нервову систему, видалити статичну електрику, провести масаж кінцівок, який допомагає впоратися з хворобами нирок , серця, печінки.

Як ходіння босоніж впливає на людину: це допомагає позбутися від відмерлих клітин, зробити шкіру більш пружною, зменшити ризик виникнення грибкової інфекції.

Гартують процедури

Одночасно ця процедура є закаливающей, і починати її потрібно, поступово знижуючи температуру поверхні, по якій ви ходите, і, продовжуючи час ходіння.


Навесні і влітку дуже корисно ходити поперемінно по сухій і вологій траві, піску різної температури. Дуже важливо, щоб взуття, одягається після ходіння після вологим поверхням, була сухою і теплою. Інакше процедура може принести шкоду, а не користь: викликати простудні захворювання.

Процедуру ходіння босоніж доцільно закінчувати прийняттям ванночок з чергуванням холодної та теплої води. Причому, поступово температуру гарячої води необхідно підвищувати, а холодний - знижувати. Такі процедури вкрай корисні для людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями, гіпертонією.

Влітку босі ноги допомагають більш ефективному виведенню зайвого тепла з організму і дозволяють більш легко переносити спеку.

Це ще й красиво

Хочете знати секрети краси і здоров'я - вони прості: вірте в себе. Ходіння босоніж є незвичайним і вражаючим в умовах наших заасфальтованих мегаполісів. Дівчина, що йде без взуття, приверне до себе набагато більше чоловічих поглядів, ніж йде в брендовому одягу з яскравою косметикою на обличчі городянка. Чоловіки зазвичай більш сором'язливі в цьому питанні і рідко скидають взуття навіть на природі. Хоча босий чоловік виглядає більш спортивним і здоровим.