Чому пам'ять втрачається.

Ви знаєте, як тренування пам'яті може позначитися на вашому майбутньому? Повірте, просто необхідно регулярно тренувати свою пам'ять. Почати можна з малого: припинити записувати список необхідних справ або покупок в блокнот, а намагатися запам'ятати все відразу. Справа в тому, що з віком пам'ять погіршується, проте причина цього не у віці, а в наших з вами діях. З часом ми перестаємо щось вчити, щось запам'ятовувати. Навіщо, якщо є Інтернет, наприклад?

Багато вчених вважають, що причина погіршення пам'яті в тому, що розвивається психологічна депресія, яка в свою чергу може вести до недоумства. Причиною психологічної депресії може стати наслідки серцевих нападів, інсультів. Помічено також, що активні і більш життєрадісні люди запам'ятовують більше тих, хто постійно пригнічений і має поганий настрій. Так що якщо ви хочете поліпшити свою пам'ять, насичуйте життя позитивними емоціями, покращуйте свій настрій і пр.

При цьому, до такої депресії веде і зниження або повне припинення розумової діяльності. Так що все взаємопов'язане: на роботі ви знижуєте свою працездатність, починається психологічна депресія, ваші показники роботи падають, вас звільняють і депресія розвивається з більшою силою, якщо ви вирішуєте більше не працювати (особливо пенсіонери). Необхідно знайти для себе хоч якась розвага.

Як натренувати пам'ять.

Напевно ви хочете знати, як тренувати пам'ять і увагу, щоб не стати згодом "дивним пенсіонером", а залишитися бадьорим і енергійним. Для цього не доведеться посилено працювати над собою, якщо ви, звичайно, вже не запустили свої резерви пам'яті.

  1. Щоб пам'ять не підводила вас, забезпечте організм достатньою кількістю вітамінів А, В, С і Е, кальцієм, залізом і поліненасиченими жирними кислотами. У вас два варіант: пити вітаміни або їсти корисні продукти, такі як фрукти (яблука, банани, апельсини, ківі), риба (як можна жирніше), молочні продукти, м'ясо (червоне). Корисно вживати в їжу оливкова олія.
  2. Намагайтеся не давати спуску своєму мозку, наповнюйте його роботою. Допоможуть у цьому ігри, наприклад, шахи, так само корисними будуть загадки, шаради, ребуси, сканворди, судоку та ін. Так само припиняйте використовувати списки справ, але почати варто з списку продуктів, тому під час тренування пам'ять можна пропустити важливу зустріч, що погано позначиться на вас.
  3. Часто згадуйте, що було.


    Наприклад, що було вчора або згадуйте, як пройшов весь сьогоднішній день. Так ви зможете надовго запам'ятати яскраві моменти давнього відпочинку і багато телефонні номери і дати.

  4. Почніть займатися спортом, завдяки чому будете насичувати організм киснем, чого не вистачає для пам'яті. Крім того, спорт покращує кровообіг, що в свою чергу прискорює ріст нових нервових закінчень.
  5. Заново вважайте, як у дитинстві, скільки ви витратите на покупку. Можна злегка округляти для початку, а потім повністю підраховуйте, скільки у вас вийде на касі.

Як поліпшити пам'ять.

Якщо ви в принципі задоволені своєю пам'яттю, але є моменти, які вас бентежать або хочеться виправити, то вам напевно цікаво, як тренувати пам'ять у будь-якому віці. Головне, що варто запам'ятати, так те, що лінь веде до втрати пам'яті. Хочете щось запам'ятати - робіть це!

Щоб запам'ятати щось, що постійно "вилітає з голови", подумки зосередьтеся на цьому, уявіть все в деталях, день тижня, обстановку та ін., що може допомогти. Найкраще згадати, що у вас заплановано на день до і після призначеного часу, дати, щоб згадати в день "ікс" про свою зустріч або планах.

Частіше читайте, намагайтеся запам'ятати суть сюжету і головних героїв. Якщо забуваєте (таке часто трапляється при прочитанні швидкозростаючих детективів) імена героїв, перепишіть їхні імена та ролі на листок. Якщо щось забули, спочатку спробуйте самі згадати, хто це, і тільки після цього подивіться в листок.

зубреніе - ні, запам'ятовуванню - так! Ніколи не здавайте екзамени чи заліки (а це належить і на роботі) по зубріння, тоді ви зможете розгубитися і "завалитися" в додаткових питаннях. Намагайтеся розуміти суть, уявляйте собі все мислення, щоб запам'ятати інформацію було простіше. Так само важливо регулярно повторювати те, що хочете запам'ятати.

Вчіться запам'ятовувати людей, асоціюючи їх із знайомими. Наприклад, познайомившись з новою людиною, подивіться, на кого він схожий, це може бути ваш знайомих, відомим людина, тварина, мультиплікаційний герой та ін. Так само можна виділити в людині яскраву рису, наприклад, густі брови, довгий ніс, родимка над губою і т.д.

І ось що ще важливо: вчіть улюблені твори, що сподобалися пісні та ін. намагайтеся починати з малого: з улюблених уривків, потім поступово почнете вчити цілі вірші і тексти пісень.