Мати гнучке і красиве тіло - здійсненна мрія практично кожної жінки, яка хоче і може піклуватися про свою фігуру. Для цих цілей існує велика кількість фізичних вправ. Серед безлічі існуючих варіантів ви легко зможете підібрати оптимальний для вас. Однак яку б методику ви не вибрали, вам доведеться приділити чималу частину часу тренування вправам на розтяжку - стретчінгу. Як зробити тіло гнучким?

Для чого потрібен стретчинг

Хочете дізнатися, як зробити тіло гнучким? Стретчинг вправи допоможуть вам у цьому. Основою стретчинга є плавне розтягування м'язів тіла, в ході якого відбувається їх поступове зміцнення.

З проблемою втрати гнучкості стикаються, насамперед, люди, що піддають себе інтенсивним силовим навантаженням. Це пов'язане з жорсткістю і укорочуванням зв'язок, наступаючих через постійні перевантажень. У свою чергу жорсткі зв'язки обмежують рухливість суглобів. Щоб уникнути цього неприємного явища, необхідно після силових тренувань займатися вправами на розтяжку. Подібні вправи, що проводяться після будь-яких видів навантаження, здатні чудесним чином відновлювати витрачені на тренування сили. Важливим позитивним моментом є простота поз стретчинга і можливість отримання результатів після першого ж тренування.

Основні правила стретчинга

Стретчинг може служити як окремим видом занять, так і бути поєднаним з тренуваннями, що включають аеробні та силові навантаження. Дуже популярні змішані форми занять, відмінно підвищують ефективність тренінгу і дають відмінне розслаблення тіла після навантажень.

Заняття стретчингом вимагають дотримання нескладних, але обов'язкових правил. Як зробити тіло гнучким:

- Перед розтяжкою необхідний розігрів, оскільки розтягувати НЕ розігріті м'язи неефективно через їх жорсткості і нееластичність.

- Перед силовими тренуваннями ніколи не можна застосовувати розтяжку, оскільки вона знижує їх ефективність.


Зате після силових навантажень стретчинг просто незамінний.

- Розтяжку потрібно починати з розтягування великих м'язів: спини, стегон, грудей. Малі м'язи, які гірше піддаються розтягуванню, краще тренувати вже добре розігрітими.

- Під час стретчинга стежте за правильним диханням, яке має бути глибоким і рівномірним.

- Під час вправ ви можете відчувати дискомфорт, але не можна доводити зусилля до виникнення болю.

- Для досягнення максимальної ефективності саму розтягнуту позу потрібно тримати від десяти секунд до однієї хвилини.

- Досягти гарної розтяжки можуть все. Але для того, щоб домогтися однакового результату, різним людям потрібно різний час, який залежить від стану зв'язок.

- Важливою умовою досягнення бажаних результатів є регулярність тренувань.

Позитивні моменти стретчинга

- Вправи на розтяжку стимулюють кровообіг і циркуляцію лімфи.

- Стретчинг допомагає повернутися скороченим під час силових навантажень м'язам в положення, властиве стану спокою.

- Расслабляя м'язи? стретчинг сприяє зняттю нервової напруги і наслідків стресів.

- Вправи на розтягування уповільнюють процес старіння, а м'язи при цьому зберігають свою еластичність, отримуючи хороше кровопостачання і харчування корисними речовинами.

- Поліпшення стану ваших м'язів, яке було досягти завдяки тренуванням, неодмінно позначиться на красі вашої постави.

Тренуючись, думайте тільки про тренування! Це допоможе вам не тільки відволіктися від повсякденних думок, а й охоронить від імовірності травмування м'язи! Вітаю, тепер ви знаєте, як зробити тіло гнучким.