У разі якщо у людини підвищення температури супроводжується маренням, втратою свідомості, судомами, то необхідно застосувати засоби, які полегшать стан хворого. Найбільш ефективно діють таблетки, але їх використання не завжди доцільно і нешкідливо.

Народні засоби, що застосовуються для зниження температури

Якщо вам необхідно збити температуру у дитини, то краще використовувати народні методи, які діють на організм більш м'яко і спокійно.

Якщо хворий втратив свідомість, то його потрібно розтерти горілкою, не втираючи її в шкіру , і нічим не накривати. Спирт буде випаровуватися, знижуючи температуру. Обтирати тіло можна за допомогою води кімнатної температури, в яку додається оцет. Після того, як хворий прийде до тями, його потрібно напоїти потогінним чаєм з липи, малини, кори верби, з соком червоної смородини, чайним грибом, напоєм, що містить мед, лимон, липу. Ацетилсаліцилову кислоту містять вишня, смородина і варення з неї. Так, медики встановили, що замість однієї таблетки аспірину можна вжити 20 ягід чорної смородини. Якщо у хворого почалося сильне потовиділення, значить, бажаний результат досягнутий - температура почала знижуватися.

У випадку, якщо вжитих заходів виявилося недостатньо, необхідно купити свічки з вмістом парацетамолу, які вводяться в задній прохід. При відсутності свічок можна розтовкти одну таблетку парацетамолу і розвести її в половині склянки води. Розчин ввести хворому за допомогою клізми. Жарознижувальний розчин протягом короткого часу всмоктується стінками кишечника, і температура дуже швидко знижується.

Надавши екстрену допомогу, укладіть хворого спати в провітреній кімнаті, і викличте лікаря.


Приїхав медику необхідно перерахувати ті способи, які ви застосували для зменшення температури.

Використання жарознижуючих медикаментів

В даний час існує великий ряд препаратів, що знижують температуру. Однак багато з них мають побічні ефекти, а деякі й зовсім протипоказані для застосування їх дітям. Так, нестероїдні протизапальні засоби, володіючи крім жарознижуючого протизапальною і знеболюючим ефектами, мають в якості побічної дії пригнічення кровотворення і зниження числа клітин імунної системи. Деякі препарати цієї групи чинять негативний вплив на нирки.

Широко поширений і популярний аспірин також не зовсім безпечний варіант зниження спека. Наприклад, на тлі грипу та вітрянки аспірин може привести до серйозних проблем з печінкою.

Для дітей найефективніше використовувати парацетамол, який вибірково блокує терморегуляціонний центр мозку і не володіє периферичним дією. Використовувати цей медикамент неможливо при хронічних хворобах печінки. Небезпечна передозування препарату.

Яка температура є небезпечною?

Якщо хворий нормально переносить підвищення температури, то доцільніше цей процес не зупиняти. При температурах вище звичайної відбувається знищення вірусів. Цей захисний механізм організму був продуманий самою природою, тому, при можливості, краще йому не заважати і не збивати температуру, що не перевищує 390С. Розмноження мікробів припиняється при температурі, що перевищує 37,1 градуса, а вироблення інтерферону відбувається при досягненні 38,1 градуса. Тому, якщо можливо, доцільно дати організму пару днів, щоб він самостійно поборов інфекцію.