Ви не зможете побачити будь-яких конкретних проявів вітамінного дефіциту (гіповітамінозу), до тих пір, поки він не перейде в стадію хвороби, тому що він розвивається непомітно. Однак людина все-таки може відчувати загальну вітамінну недостатність. Це може проявлятися в загостренні хронічних захворювань, в ослабленні серцевого м'яза, порушення сну, зниження уваги і апетиту, стомлюваності.

Що таке гіповітаміноз?

Багатьох цікавить питання про те, чи можна при дотриманні гарного харчування, при вживанні зелені, овочів, свіжих фруктів обійтися без прийому вітамінів. Зауважимо, що кількість мікроелементів і вітамінів дуже різко знижене в сучасних продуктах харчування. Наприклад, у звичайній капусті в п'ятдесятих роках містилося в п'ять-шість разів більше вітамінів, ніж у сьогоднішній. Майже в кожному продукті харчування можна бачити такі зміни.

Також відомо, що для" виживання "виду фрукти і овочі здатні поглинати свої власні вітаміни. Наприклад, свіжі яблука мають властивість зберігати вітаміни не більше двох-трьох місяців. Тому свій організм забезпечити достатньою кількістю мікроелементів і вітамінів з продуктів харчування в сучасних умовах неможливо. Тому доводиться заповнювати дефіцит вітамінів аптечними препаратами.

Як правильно приймати вітаміни

У народі побутує думка, що аптечні вітаміни мають властивість погано засвоюватися. Ця думка помилкова. Погано засвоюватися можуть вітаміни деяких заводів-виготовлювачів, а не всі аптечні вітаміни.


А, як відомо, якість продукції залежить від технологій виробництва та вихідної сировини. В організмі присутні ланцюжки з вітамінів, між собою вони взаємопов'язані і якщо ви обділите себе хоч одним вітаміном, то виникне його дефіцит і зруйнується вітамінна ланцюжок. В цьому випадку настає гіповітаміноз, який потребує лікування. Тому краще всього вибирати такий вітамінний препарат, у якого буде більше число компонентів.

Також деякі побоюються передозування при вживанні аптечних вітамінів. З організму надлишок вітамінів виводиться через нирки, але іноді надлишок виводиться через шкіру, це може проявлятися і у вигляді висипань. Перед вживанням вітамінних препаратів слід прочитати інструкції, там повинні бути вказані можливі побічні явища і дозування.

Якщо у вас став спостерігатися хоча б один з тих симптомів, які були перераховані, необхідно звернутися до лікаря, припинивши прийом вітамінів. Говорять про те, що мікроелементи і вітаміни між собою несумісні і що краще їх приймати окремо. Але мінерали і вітаміни взаємопов'язані між собою, тому що обидва види корисних речовин задіяні в загальному обміні речовин організму.

Більшість чуток про несумісність мінералів і вітамінів є всього лише рекламним ходом. Найкраще вітаміни приймати курсами по два-три місяці, роблячи перерви на три-чотири тижні, а також без вітамінних таблеток можна обійтися в літній період.