Якщо ви хочете, щоб виріб з хутра радувало вас своєю красою не один рік, то за ним потрібно вміти правильно доглядати. Існують загальні корисні поради по догляду за хутром. Також необхідно знати, як доглядати за шубою регулярно і щодня. Дотримуючи всі поради, ваша шуба прослужить вам набагато довше і буде радувати красою і доглянутістю. Отже, давайте розглянемо важливі поради по правильному догляду за шубою.

Щоденний догляд за хутром: корисні поради

Найбільш страшними ворогами для хутра є сіль, сльота і мокрий сніг. Після повернення з вулиці не поспішайте ховати свою шубу в шафу, а уважно подивіться, що з нею сталося. Нехай мокра налипла бруд висохне, після чого акуратно Хочеш шубу спеціальним гребінцем для хутряних виробів, яку можна придбати в будь-якому зоомагазині. Якщо шуба намокла від снігу чи дощу, висушіть її при кімнатній температурі у відкритому просторі і в місці далекому від опалювальних приладів. Один раз за кілька тижнів поділ, рукави і комір протріть м'якою змоченою у воді губкою, завдяки чому ви позбавитеся від сальної бруду.

Перебуваючи на вулиці, шубу також потрібно берегти. Не стійте у вихлопної труби, а сідаючи в транспорт, завжди піднімайте поділ. Якщо на шубу пролилося кава, вино або соус, то краще віддайте в хімчистку. Горілка допоможе, якщо такої можливості немає. Якщо з'явилися грудки, кульки або звалилися ворсинки через тривалу шкарпетки, то потрібно дуже обережно розчесати такі місця гребінцем з рідкісними і гострими довгими зубцями. Якщо шуба запорошилася, то розкладіть її хутром вниз на мокрій простирадлі і вибивайте енергійними рухами.

При допомоги крохмалю можна очистити білі вироби, після чого витрусити його і розчешіть.


Не вішайте вироби у побілені стіни, оскільки вона зіпсує хутро. Якщо хутро старий, його можна "змусити" блищати. Для цього змочіть його оцтом або гліцерином, після чого, не даючи висохнути хутрі, протріть його ганчіркою, яку попередньо змочіть в спирті.

Чистимо вироби правильно: все залежить від хутра

Взагалі, кожен виріб чиститься по-своєму в залежності від виду хутра. Розглянемо, як очищати вироби з різного хутра:

  1. Хутро зайця-біляка або кольорового каракулю чистять житній або вівсяної борошном.
  2. Сухим гарячим піском чиститься хутро крота, видри і бобра. Пісок необхідно розподіляти долонею. Коли пісок став брудним, його витрушували і повторюють процедуру до повного очищення хутра.
  3. Сірий каракуль, який пожовтів можна освітлити. Для цього в склянку води додайте чайну ложку 3-5% розчину перекису водню і кілька крапель нашатирного спирту.
  4. Хутро козла миється мильною холодною водою, після чого прополіскується і висушується.
  5. Вироби з овчини можна відбілити крохмалем. Для цього посипте його картопляним борошном і обприскати теплим розчином прального універсального порошку. Отриману суміш розмажте руками по поверхні хутра і дайте йому висохнути, після чого зніміть щіткою. Потім шубу потрібно просушити і добре розчесати.

Пам'ятайте, що найбільш сприятлива температура для зберігання становить + 5/-20 градусів за Цельсієм. Провітрюйте свій виріб в морозні ясні дні, вивішуючи на свіже повітря. Прибираючи шубу в шафу на тривалий період, не забудьте покласти засіб проти молі.