Збираючись вивести дитину на прогулянку, потрібно знати деякі важливі моменти і підійти до цього особливо грамотно, адже знаходження дитини на свіжому повітрі - запорука здоров'я, чудового настрою і чудового самопочуття. На свіжому повітрі у дитини розширюється кругозір, а також синтезуються важливі вітаміни і збагачуються клітини маленького організму. Саме тому гуляти з дитиною потрібно правильно, а що це означає, давайте розглянемо далі.

Час прогулянок з немовлям і гуляння під час сну

Кожну маму цікавить питання, коли ж починати здійснювати щоденні прогулянки. Тут потрібно спиратися на знання етапів психології і фізіології періоду після пологів. Сигнал для початку щоденних виходів з будинку для прогулянки з дитиною дасть ряд важливих правил:

  1. Процес годування груддю повністю налагодився, тобто груди не болить і виробляється зріле молоко.
  2. Організм матері повністю відновився після пологів.
  3. Мама вміє реагувати на символи дитини і добре розуміє їх.
  4. Дитина багато спить , добре додає у вазі, стілець у нього регулярний і мочиться він близько 12-ти разів на добу.
  5. Мама володіє вільним часом, який може присвятити прогулянкам.

Як правило, всі фактори збігаються через місяць з дня народження малюка. Головним завданням при прогулянці з дитиною є підтримання природного біоритму крихти. Не слід затягувати прогулянку під час неспання, і якщо дитина спить на прогулянці, то гуляти слід не більше 2-х годин, інакше може відбутися перенасичення організму киснем, що негативно позначиться на здоровіше і поведінці малюка. Правильно, якщо сплячу дитину вивезти на прогулянку і повернутися додому до того, як він прокинеться. Дитина і мама, виходячи на прогулянку, повинні бути ситими, а дитині старше 6-ти місяців бажано взяти що-небудь "перекусити". Місця для прогулянок необхідно міняти час від часу, щоб отримувати нові враження від гулянь.

Найкраще виходити на прогулянку за півгодини до сну.


Таким чином, дитина не злякається, прокинувшись в незнайомій обстановці, адже засипав він в таких же умовах. Крім того, мама зможе спокійно одягнути і погодувати дитину, адже він ще не буде вередувати. Якщо ви припускаєте гуляти тільки під час неспання, то слід знати, що такий варіант хороший для діток віком від 3-х місяців. До речі, саме в спати кисень ефективніше і краще засвоюється організмом. Крім цього, кругозір дитини розширюється швидше, а тому розвиватися він буде активніше.

Одягаємо дитини на прогулянку і плануємо вихід на вулицю

Якщо дитина спить на прогулянці, то його одяг має бути на шар більше маминої, якщо ж він не спить, то на шар менше. Також вам потрібно придбати спеціальний одяг для годування. Це потрібно для того щоб в будь-який момент без ризику захворіти ви змогли непомітно від цікавих очей комфортно погодувати свого немовляти. Гуляння в сплячому вигляді є далеко не ідеальним варіантом, оскільки у дитини порушується соціальний розвиток, створюється неправильна асоціація з денним сном, через що вдома дитина не може заснути, а також не створюється потрібних навантажень на очі. Останнє є дуже важливим, бо вдома всі предмети він бачить зблизька, а на вулиці крихітка по-різному фокусує зір, що розвиває його.

Планувати вихід на вулицю можна в будь-який час, яке зручно батькам, але головне , щоб обраний час не порушувало природні періоди сну і неспання дитини. А ці періоди від місяця до місяця змінюються. Якщо малюк плаче і кричить після сну або під час збору на прогулянку, а також вередує після гулянь, то така прогулянка явно приносить йому шкоду. Побудьте вдома кілька днів, а потім спробуйте вибрати інший варіант для ваших спільних гулянь, адже прогулянка повинна приносити радість і мамі, і дитині.