Коктейльне плаття являє собою стиль одягу, який займає проміжну нішу між повсякденним і урочистим вбранням. Як правило, це вкорочене плаття без рукавів і коміра, з яким зазвичай надягають відкрите взуття. Багатьом цікаво, як з'явилися коктейльні сукні. Саме це питання ми зараз і розглянемо.

Історія виникнення сукні для коктейльних вечірок

Отже, як з'явилися коктейльні сукні? Коктейльне плаття своїм народженням зобов'язане горезвісному "сухого закону", введеному в США на самому початку 20-х років. Зміни в суспільному житті спричинили за собою зміни і в зовнішньому вигляді громадян, які бажають повеселитися. Вечірки, на яких підвали спиртне, були таємними і ретельно приховувалися від поліції. Тому поява на вулиці дам, одягнених в шикарні вечірні вбрання, явно викликало б підозру чергового копа. До того ж у разі облави, дама, одягнена в пишні довгі спідниці, навряд чи змогла б сховатися, не ризикуючи бути затриманою. Тому обсяги жіночих туалетів суттєво зменшилися. Так і народилося коктейльне плаття - укорочений наряд, зшитий з дорогих, але не помпезних тканин, що не шикарний, але і не нудний. Фасон сукні диктувався ще однією обставиною - у ньому повинно було зручно танцювати модний у ті часи чарльстон.


Правила наряду для коктейльної вечірки

Перші ж коктейльні вечірки продиктували досить жорсткі правила, яким зобов'язаний був відповідати жіноче вбрання. Цікаво не тільки, як з'явилися коктейльні сукні, а й якими вони були. Згідно з ними довжина спідниці не повинна бути нижче середини ікри, рукави - відсутні, а горловина - не мати коміра. Ще однією умовою була необхідність врівноважувати верх і низ вбрання. Якщо верх сукні - відвертий і мінімалістичний, то низ зобов'язаний бути максимально суворим і консервативним, і, навпаки.

Як з'явилися коктейльні сукні: традиційні коктейльні сукні супроводжувалися неодмінними аксесуарами: мініатюрними сумочками на ланцюжку, прикрашеними блискітками, туфлями, колір яких відповідав сукні чи сумці, довгими рукавичками і витонченої капелюшком.

Через десятиліття коктейльні вечірки переступили поріг закритих розважальних закладів і стали повсюдним явищем.


Тоді ж народилося і маленьке чорне плаття, створювачкою якого була незабутня Коко Шанель. Цей туалет надовго став вдалим рішенням для коктейльної вечірки.

Друге життя коктейльної сукні

Як з'явилися коктейльні сукні сучасного типу? Сьогодні сукня для коктейлю - це типовий наряд для урочистих випадків: корпоративних вечірок, сімейних свят, зустрічей Нового року. Його можна використовувати для відвідування казино, барів і ресторанів. За загальноприйнятими правилами, коктейльне плаття - це наряд, який призначений для офіційних заходів, що починаються після 7 години вечора.

Довжина сучасного сукні для вечірок коливається від ультра-міні до скромного і стриманого міді. Величезна різноманітність фасонів ліфа і спідниці дозволяють кожній жінці вибрати варіант, найбільш відповідний її фігурі і підкреслює її шарм і індивідуальність.

Колір наряду може бути традиційно чорним, а може вражати буйством фарб і унікальними принтами, які є важливим трендом поточного року.

Завдяки старанням сучасних дизайнерів і стилістів, коктейльне плаття стало воістину універсальним нарядом, в якому ви будете виглядати гідно і впевнено і на офіційних заходах, і в неформальній обстановці нічного клубу.