Хропіння і провоковане їм апное - стан, при якому відбувається зупинка дихальних рухів, - доставляють чимало неприємних хвилин багатьом людям.

По-перше, через те, що хропе людина, що видає далеко не солов'їні трелі, і сам толком не відпочиває уві сні, і заважає нормальному нічному релаксу свого партнера ...

По-друге, хропіння, що супроводжується затримками дихання, становить реальну загрозу не тільки для здоров'я дорослих, але і для дітей. При цьому для незміцнілого дитячого організму наслідки можуть бути куди більш серйозними, і якщо вчасно не почати лікування - у дитини можуть позначитися порушення в розвитку. Гіперактивність, неуважність і депресія - ось основні зі списку проблем, винуватцем яких визнається хропіння.

Провідні російські фахівці в галузі медицини попереджають, що синдром обструктивного апное сну, або СОАС, являють собою досить важке захворювання, яке відноситься до групи підвищеного ризику і вважається потенційно летальним недугою.


І якщо просто хропіння особливо нічим не небезпечний і в принципі не вимагає обов'язкового лікування, то апное - сигнал тривоги, який свідчить про те, що варто негайно звернутися до лікарів.

Традиційно до факторів, які викликають хропіння, відносять анатомічні особливості людини, наприклад, такі як будова кореня язика, нижньої щелепи, гортані. Поряд з тим однією з основних причин виникнення цього специфічного процесу є надмірна вага. Що характерно, позбавлення всього лише від 5-7% жирового баласту з імовірністю в 50% допоможе забути про хропіння. Таким чином, висновок напрошується сам собою: хочеш спати спокійно і назавжди забути про хропіння? Стеж за харчуванням і власною вагою!