Ячмінь називається запалення сальної залози, розташованої на краю століття, або волосяної цибулини. У людини з гарним імунітетом ячмінь проходить швидко. Однак якщо імунний захист організму ослаблена, може з'явитися відразу кілька ячменів, що є серйозним випробуванням для організму - температура зростає, можуть набрякати лімфатичні вузли. Отже, як позбутися ячменю?

Пам'ятайте, ви завжди повинні знати, як позбутися ячменю самостійно і які заходи швидкої допомоги при цьому прийняти. Помітивши перші симптоми з'являється ячменю, можна спробувати його припекти. Для цього використовують йод, діамантову зелень або медичний спирт. Щоб засіб не потрапило в око, його наносять ватною паличкою. Для повного знищення інфекції досить припікати ділянку протягом 20 хвилин.

Як позбутися ячменю медикаментозно.

Ячмінь, як і будь-яке інше запалення, успішно лікується антибіотиками, такими як:

- альбуцид,

- еритроміцин або пеніцилін (1% -ний розчин),

- гентаміцин,

- ціплолет або тоборекс.

Антибіотик закопують від трьох до п'яти разів в день. На ніч за край нижньої повіки закладають еритроміцинову або тетрациклінової мазь. Проводити цю процедуру рекомендується перед сном, так як мазь викликає тимчасове перекручування зору (предмети бачаться наче через скло). Найпоширеніший спосіб лікування ячменю - вплив на нього теплом. Цей метод насправді працює, проте є одне АЛЕ: гріти ячмінь потрібно після розтину гнійника, інакше є реальний шанс підсилити запалення. Це можна робити в домашніх умовах за допомогою звареного курячого яйця, яке попередньо обмотують м'якою тканиною, щоб не отримати опік. Гріти ячмінь можна протягом кількох годин.

Як позбутися ячменю народними методами.

Існує думка, що врятувати хворого від ячменю можна, плюнувши йому в око.


При цьому всі знають, що людська слина населена величезною кількістю мікробів. Так що користі від подібного варварського методу лікування не буде, а ось заробити інфекцію цілком реально. Як позбутися ячменю більш безпечними методами ви зараз і дізнаєтеся. Існує ряд менш травматичних способів лікування:

- примочки з алое: на 10 частин води - сік одного аркуша алое. Такі примочки робити тричі на день;

- настоянка календули: 1 ст. ложка квіток залити окропом (1 склянка), настоювати 30 хвилин, потім ставити примочки на нижню повіку.

Поки ячмінь не зник, ви є джерелом інфекції для всіх, хто знаходиться поруч, особливо для дітей. Щоб убезпечити себе та оточуючих:

  1. намагайтеся частіше мити руки,
  2. використовуйте індивідуальне рушник і окремий посуд,
  3. якщо ви доторкнулися до хворого ділянки - вимийте руки.

Щоб уникнути рецидиву, дотримуйтеся певних правил:

- приймайте імуностимулюючі і полівітамінні препарати,

- по можливості не переохолоджуватися.

Основна рекомендація - ні за яких обставин не видавлюйте гній, інакше ви можете заразити хвороботворними бактеріями інші очні оболонки. Більше того - з кровотоком інфекція може дійти до мозку. Строго кажучи, самостійне лікування ячменю небажано - краще звернутися до лікаря-окуліста. Він не тільки пропише мазь і антибіотик, а й, можливо, видасть направлення на фізіопроцедури, зокрема УВЧ. Сигналом звернутися до лікаря служить повторна поява ячменю (через 30 днів після лікування першого) або якщо у вас з'явилося відразу кілька вогнищ одночасно (в такому випадку прописують пероральні антибіотики або уколи).

Ячмінь - це сигнал від вашого організму про наявні проблеми з імунітетом. Запорука успішного позбавлення від цієї напасті - більше здорової їжі і свіжого повітря, менше нікотину і алкоголю.