У юнацькому віці багато хто страждає від рясного висипання прищів на обличчі і тілі. Коли з віком ця проблема проходить, то залишається інша - шрами після них, які не додають нам привабливості. Хочеться їх позбутися і як можна швидше. Як позбутися від шрамів від прищів? Існує кілька способів, ви можете порадитися з дерматологом, який з них краще.

Як позбутися від шрамів після прищів в домашніх умовах.

Все залежить від того, наскільки у вас велика проблема. Для початку не завадило б позбутися фурункулів і прищів остаточно. Якщо у вас помірні шрами, то можете спробувати домашні засоби. Але перед тим як позбутися від шрамів після прищів обов'язково відвідайте дерматолога і косметолога.

Ви можете спробувати хімічне очищення в домашніх умовах, використовуючи лосьйони і мазі, в які входять ретинол і гідроксильні продукти. Однак, для чутливої шкіри такі лосьйони і мазі не припустимі, оскільки можуть викликати роздратування і почервоніння. У разі чутливої і надчутливої шкіри можна використовувати більш натуральну косметику: вершки, що містять масла зерен, які сприяють зменшенню шрамів, масло лаванди, сік алое, різні гелі.

Професійні методи усунення шрамів від прищів.

Якщо у вас глибокі шрами, то проблема вважається більш серйозною, і звертаються до сучасним професійним методам, до яких відносяться :

  1. Лазерна терапія припускає видалення мікроскопічного шкірного покриву, після чого, нова, що сформувалася шкіра на цій ділянці буде без шрамів. Однак, для людей з темною шкірою може мати негативні наслідки, оскільки нові ділянки будуть більш світлими і вся шкіра буде мати нерівномірні тони.


    Все ж для багатьох людей цей спосіб прийнятний, і вони ним користуються. А наука тим часом продовжує вивчати процеси регенерації шкіри й удосконалювати цей метод.

  2. Дермабразія - механічна шліфовка, вперше була запропонована в Єгипті. Спочатку для цієї процедури застосовувалася просто наждачний папір. Тепер така процедура виконується в кабіні лікаря. Використовується спеціальний інструмент з обертовим коліщатком, який видаляє огрубілу і пошкоджену шкіру. Після цієї процедури шкіра спочатку покриється кіркою, а потім, коли вона відпаде, ваша шкіра на цій ділянці буде злегка червоною, але протягом декількох тижнів все повинно пройти.
  3. При аугментации під шрам вводиться ваш власний жир або колаген . При цьому шрам порівнюється з поверхнею вашої шкіри і стає зовсім непомітним. Таку процедуру потрібно проводити протягом декількох місяців, в основному, процедура триває до шести місяців. Використовується вона в серйозних випадках, при глибоких шрамах.
  4. Субсізія - медична процедура, в ході якої шрам відокремлюють від глибокої тканини, таким чином, утворюється місце, яке заповнюється потім кров'ю. Кров допомагає формувати сполучну тканину, яка дозволяє вирівняти шрам з поверхнею вашої шкіри. Субсізію часто використовують спільно з лазерною терапією і дермабразія.

Обов'язково потрібно порадитися з дерматологом, щоб визначити, який з методів видалення шрамів Вам підходить більше. Як позбутися від шрамів після прищів, вибирати тільки вам, але ваше рішення неодмінно має бути засноване на рекомендаціях досвідчених фахівців.