Комедони (чорні точки) - це не тільки фізіологічна, а й психологічна проблема, адже вони змушують нас переживати з приводу своєї зовнішності. Що являють собою чорні точки, звідки ця напасть з'являється на нашому обличчі і як позбутися чорних крапок?

Чорні крапки - це не що інше як окислене шкірне сало. З'являються вони тоді, коли цього сала стає "занадто багато". Це може трапитися з ряду причин: гормональні зміни, помилки в харчуванні, неправильне використання косметичних препаратів або їх погану якість. Визначити, що стало причиною появи комедонов на вашому обличчі, допоможе лікар-дерматолог. Ми ж розглянемо основні методи профілактики і розповімо, як позбутися чорних крапок на обличчі.

Як позбутися чорних крапок на носі?

Пілінг проти чорних крапок на носі вважається найбільш дієвим способом.

Щоб маска проти чорних крапок принесла найбільший ефект, шкіру необхідно підготувати до її нанесення. Оптимальний варіант - перед використанням маски очистити шкіру за допомогою пілінгу, після чого протерти тоніком, що не містить спирт. Маски необхідно робити двічі на тиждень, через день можна вмиватися кефіром. Парові ванночки також ефективні. При бажанні та наявності достатньої кількості часу пілінг можна замінити паровою ванночкою.

Ця процедура також допомагає прибрати комедони. Приготувати таку ванночку нескладно: вам буде потрібно кипляча вода і кілька крапель ефірного масла (герань, рожеве або чайне дерево). Технологія така ж, як і при звичайній масці: в широку тару наливаєте воду з ефірною олією, нахиляє голову, вкривають рушником і тримайте обличчя над парою. Ряд косметологів допускають самостійне видалення чорних крапок після подібної ванночки. Якщо ви зважилися самі провести цю процедуру, будьте гранично уважні.


Щоб не пошкодити шкіру, підкладайте під пальці вату.

Як позбутися чорних крапок на обличчі за допомогою масок.

Є кілька варіантів лікувальних масок:

- Маска з вівсяних пластівців. Вівсяні пластівці - справжні вороги чорних крапок. За допомогою маски з них можна прибрати камедони на обличчі. Для приготування основи візьміть дві великих жмені геркулесу (подрібненого), додайте туди соду (1 чайна ложка). В отриману суміш додайте молока з таким розрахунком, щоб вийшла субстанція, за консистенцією нагадує густу сметану. Обробіть вівсяної кашкою все обличчя або ті його ділянки, де з'явилися чорні крапки. Чи не розтирайте і не втирайте маску. Залиште її на обличчі на 10 міну, а потім змийте водою.

- Глиняна маска - теж хороший засіб проти камедонів. Технологія приготування приблизно та ж, що і у першому маски. Правда, додавати до глини нічого не потрібно, оскільки вона сама по собі є чудовим адсорбентом. Купіть в магазині білу глину (очищену), змішайте з водою і залиште отриману суміш на обличчі хвилин на 15.

- Рисова маска. Готують її наступним чином: рис (240 грамів) ретельно промивають, після чого заливають кип'яченою водою і залишають на ніч. Вранці рис розминають, поки він не перетвориться в кашку. Отриману маску наносять на обличчя і тримають протягом 15 хвилин. До речі, воду з-під рису можна випити - це хороший засіб для очищення організму.

- Кефірна маска - найбільш простий з існуючих різновидів лікувальних масок: вмивайтеся кефіром, а після 5 хвилин змийте його водою. В кефірі містяться кислоти, що розчиняють шкірне сало.

Відомий ще один метод боротьби з чорними крапками. Правда, він відноситься, скоріше, до косметичних, ніж до лікувальним. Якщо протягом 7 днів протирати уражені ділянки перекисом водню, чорні крапки на обличчі посветлеют.