Сутулість завжди тягне за собою чимало несприятливих наслідків. Справа не тільки в тому, що сутулі люди виглядають непривабливо, але і в тому, що в результаті неприродного положення грудної клітки і спини частенько виникають різні захворювання серцево-судинної системи, органів черевної порожнини та дихальної системи. Цього можна і потрібно уникнути, а наша стаття допоможе вам дізнатися, як позбавитися від сутулості, щоб завжди виглядати красиво.

Як позбутися сутулості за допомогою вправ

Як позбутися сутулості? При вираженій сутулості необхідно звернутися до лікаря-вертебролога, який зможе визначити ступінь викривлення, призначивши відповідне лікування. Консультація цього фахівця просто необхідна, причому вона може супроводжуватися направленням на загальне обстеження пацієнта або ж часткове обстеження окремих систем і органів. Лікарі часто рекомендують сутулим пацієнтам щодня виконувати ряд вправ, частина з яких ми наводимо нижче:

  1. Обернутися обличчям до стіни і спертися руками об стіну так, щоб руки були витягнуті прямо і рівно. Вдихаючи, повільно прогнутися до тих пір, поки груди не торкнеться стіни. Потім так само повільно повернутися у вихідну позицію.
  2. Обернутися спиною до стіни, розташувати руки за потилицею, а лопатками притиснутися до стіни. Вдихнувши, повільно прогинається вперед і на видиху повертаємося в початкове положення.
  3. Стоячи на колінах спертися руками в підлогу так, щоб руки були ідеально прямими.


    На вдиху відводимо голову в сторону, прогинається і одночасно піднімаємо одну ногу. Видихаючи, ставимо ногу в початкове положення і повторюємо все те ж, але вже з іншою ногою.

  4. Особливою ефективністю при виправленні сутулості володіють вправи з використанням гімнастичної паки. Для цього стаємо рівно, щоб ноги були на ширині плечей. Вдихаючи, нахиляється під прямим кутом вперед, не згинаючи спину, потім піднімаємо руки якомога вище і на видиху стаємо у вихідну позицію.

Додаткові поради, які допоможуть позбутися від сутулості

Зараз розповімо про те, як позбутися сутулості і запобігти її подальшому появу. Зробити це не так вже й складно. Отже, для усунення сутулості знадобляться - регулярне виконання спеціальних фізичних вправ, курс масажу і декілька хитрощів. Зокрема, спробуйте носити вантаж на голові, на спині і на грудях. Для цього, виконуючи роботу по дому, можна надіти на груди важкий рюкзак, вага якого буде викликати постійний опір організму, відтягуючи плечі назад. Це відмінне зміцнювальний вправу, якісно компенсаційна спину. Крім того, для усунення сутулості необхідно постійно зміцнювати м'язи спини, шиї, плечей. Дуже корисно час від часу обертати плечима проти і за годинниковою стрілкою, намагатися зчепити руки за спиною замком, відводити плечі назад до такої міри, щоб ви відчули, як від'єднуються лопатки. Такі методи боротьби з сутулістю відрізняються високою ефективністю. Спробуйте і ви їх!