Прищевая і вугрі при неправильному лікуванні може спровокувати утворення рубців на шкірі, позбутися яких надалі дуже непросто. Зараз спробуємо розібратися, як позбутися рубців після вугрів і прищів, які методи для цього найкраще використовувати і якими перевагами і недоліками володіє кожен з цих способів.

Рубці на обличчі - це не тільки не красиво, але і причина величезних комплексів, в результаті чого людина намагається сховати обличчя від оточуючих. Таке рішення є далеко не найкращим, адже замість того, щоб ховатися від такої серйозної проблеми слід зробити все можливе, щоб її усунути. Першим кроком для цього стане відвідування косметологічного центру, в якому професіонали своєї справи нададуть кваліфіковану допомогу.

Види рубців після прищів і вугрів.

Для початку слід розібратися який вид рубців у людини, щоб підібрати найбільш дієвий метод лікування. Отже, існують такі види рубців:

 1. Гіпертрофічні - найбільш помітні, так як вони виступають над шкірою.
 2. Нормотрофіческій - світлі, плоскі рубці, по еластичності найбільш близькі до нормальній шкірі .
 3. Атрофічні - в результаті нестачі колагену вони утворюють виїмки на обличчі. Ці рубці помітні тим, що розташовуються нижче, ніж рівень шкіри.

В залежності від типу рубців косметолог підбирає оптимальний варіант відновлення первісного стану шкіри.

Як позбутися рубців після прищів? Косметологи рекомендують ...

Провідні косметологічні клініки мають відразу цілим переліком послуг, за допомогою яких пацієнт може назавжди позбутися рубців на обличчі, що утворилися в результаті вугрової висипки або прищів. Давайте розглянемо найбільш затребувані процедури, які проводяться в клініках:

 • Абразивний пілінг обличчя, відомий ще під назвою микродермабразия. Це вельми поверхнева процедура, практично безболісна, яка дає бажаний ефект всього за один сеанс.


  Призначається вона тільки в окремих випадках, суворо за призначенням лікаря.

 • Механічний пілінг особи або дермобразія - більш популярний метод позбавлення від вугрових рубців, але в той же час більш болючий. Дана процедура відбувається шляхом впливу на шкіру маленьких обертових фрезерувальних щіточок, що знімають верхній шар рубця (шкіри). Проводиться дермобразія або під анестезією, або після заморозки оброблюваної ділянки.
 • Лазерна шліфовка особи. Відбуватися така процедура може або з використанням карбондіаксідного лазера (для видалення неглибоких рубців), або за допомогою ербіевого лазера, повністю спалює рубцеву тканину.
 • Z-пластика або хірургічне видалення вугрових рубців - оптимальний варіант для видалення рубців великих розмірів .

Народна медицина також ефективна в боротьбі з рубцями після прищів.

Звичайно ефект від домашнього пілінгу або примочок не може зрівнятися з косметологічними процедурами, але деякі народні методи допоможуть зробити шкіру візуально гладкою, зменшивши помітність рубців на шкірі . Ви можете спробувати один із запропонованих нижче рецептів:

 1. Протягом тижня через день робіть маску із зеленої глини. Для цього розводимо в невеликій кількості води косметологічну глину до утворення густої кашки, додаємо 3-4 краплі розмаринового масла і наносимо на 15 хвилин на область рубця. Після очищення шкіри від маски обов'язково зволожуємо шкіру жирним живильним кремом.
 2. Беремо 100 мл чистого медичного спирту і додаємо до нього 1 столову ложку звіробою. Закриваємо ємність і ставимо на 10 днів у темне місце. Щодня робіть компреси з цієї суміші.

Ці прості рецепти не можуть гарантувати повне зникнення рубців, так що якщо ви вирішили зробити свою шкіру красивою, рівною, бездоганною - звертайтеся до досвідчених косметологів.