Підошовні бородавки виглядають як освіти з нерівною поверхнею, пофарбованої капілярами. Побутує хибна думка, що бородавки є виключно поверхневими новоутвореннями, що не мають відростків і коренів. Але це далеко не так. Коріння бородавок йдуть до кістки. Для видалення неприємних утворень в медичних установах пропонують припікання, видалення лазером, хірургічне висічення, і т.п. Ці методи ефективні далеко не завжди і часто, бородавки з'являються вновь.Так як же їх позбутися? Почніть лікування народними засобами, використовуючи прості способи. Але майте на увазі, що для позбавлення від будь бородавки потрібні наполегливі і систематичні дії.

Кілька народних способів лікування бородавок.

1. Необхідно приготувати мотузку і зав'язати вузлики на кожну бородавку, після чого в ніч на повний місяць викинути її через плече.

2. Дочекайтеся спадної місяця і потріть бородавки курячим шлунком. Після цього закопайте його посередині ґрунтової дороги.

3. Потерти уражене місце ганчіркою для миття посуду і закопати. Можна для цієї мети застосувати сиру картоплину, і закопати її в сиру землю, наприклад, поруч з водоймою.

4. Протирати бородавку соком молочаю або кульбаби.

5. Добре лікує бородавки бананова шкірка. Її потрібно прив'язувати до бородавки внутрішньою стороною.


Такий спосіб рекомендують навіть доктора.

Медичні засоби позбавлення від бородавок.

1. Використовуйте пластир. Бородавка заклеюється їм в чотири шари. Перший шматок накладається вздовж пальця, другий - навколо нього. Два наступних шару накладаються таким же чином. Пластир закріплюється міцно, але не дуже туго. Він повинен знаходитися на пальці протягом шести з половиною днів, після чого видаляється на півдня. Іноді для повного видалення бородавки процедуру потрібно повторювати протягом 3-4 тижнів.

2. Касторове масло. Воно наноситься 2 рази на день шматочком вати. Кислота, що міститься в маслі, дратує бородавку, і іноді це призводить до її зникнення.

3. Розітріть таблетки вітаміну C у воді і нанесіть суміш точно на уражену область, після чого прикладіть марлю і закріпіть пластиром.

4. Використовуйте капсули вітаміну A, які містять 25 000 МО вітаміну з риб'ячого жиру або ж з риб'ячої печінки. З капсули потрібно видавити невелику кількість рідини і втирати в бородавку раз в день. Застосовувати Вітамін А тільки зовнішньо, так як у великих дозах він токсичний.

Бородавки реагують на лікування по-різному. Юнацькі, зазвичай, проходять в термін від 1 до 4 місяців, підошовні бородавки - до 5 і більше місяців.