Підшкірні прищі - дуже болюча і вимагає тривалого лікування різновид прищів. Найбільш часто ураження схильні самі видні частини тіла - обличчя, шия, спина. Виникли в результаті естетичні недоліки чреваті проблемами психологічного характеру. Заповнення проток сальних залоз гноєм веде до підшкірним утворень збільшуються в розмірах щільних горбків і хворобливого почервоніння шкіри.

Причини виникнення підшкірних прищів

Підшкірні прищі утворюються в результаті неправильної роботи сальних залоз. Що саме є причиною подібних збоїв у кожному конкретному випадку, визначить лікар. Це може бути наслідок механічного або температурного впливу на шкіру, відсутність належного догляду, неправильне харчування, зловживання синтетичним білизною.

Порушення функцій систем організму (нервової, ендокринної), гормональний збій, спадкові чинники - все це також враховується для діагностування джерел проблеми. Закупорювання протоків сальної залози створює сприятливі умови для розвитку бактерій, сконцентрованих на поверхні шкіри. Їх проникнення під шкіру веде до утворення запальних процесів. Звідси марність і небезпека улюбленого багатьма методу видавлювання прищів. В результаті на місці прища утворюється атрофічний рубець і пляма темного кольору, виведення яких є вельми дорогою процедурою. Неминучий розрив тканин залози, що виникає внаслідок видавлювання, тягне за собою нагноєння і запалення прилеглих ділянок шкіри.

Основні напрямки боротьби з прищами

Для лікування білих підшкірних прищів слід застосовувати цілий комплекс заходів.


По-перше, необхідна консультація доктора для діагностики причин виниклої проблеми і отримання схеми лікування. Ефективною профілактикою виникнення прищів є збалансований раціон харчування і систематичні очищаючі процедури для обличчя.

Способи боротьби з підшкірними прищами

  1. Акуратне розтин нариву професійним косметологом без ризику інфікування і подальшого запалення;
  2. Сольові ванни, примочки, умивання солоною водою. Сіль краще використовувати морську. Так само важливо стежити за складом тканин одягу, віддаючи перевагу натуральним;
  3. Змащувати гнійники йодом, але робити це варто гранично уважно щоб уникнути опіків;
  4. Примочки з використанням мазі Вишневського або ихтиоловой в нічний час;
  5. Розчин з синтомициновой мазі і кип'яченої води для обробки запалень;
  6. Лосьйон для обличчя, що складається з? лимона і 1 склянки кип'яченої води;
  7. Озонотерапия. Сприяє відновленню шкірних покривів, прискорює процес лікування, знімає запальний процес.

Підшкірні прищі сигналізують про несправну роботі систем організму, гормональних змінах, відхилень від гігієнічних норм.

Важливо позбутися від слідів від підшкірних прищів, щоб і шкіра сяяла чистотою і ви відчували б себе впевненіше.

Належну увагою до свого організму гарантує здоров'я шкірних покривів, сяйво обличчя і почуття задоволення від власного відображення в дзеркалі.