Під час вагітності організм жінки змінюється, багато її дії і вчинки відображаються на дитині в утробі матері. Природно, питання постає сам собою: як вагітність впливає на зуби і як карієс у матері може вплинути на дитину? Це питання актуальне весь той час, поки жінки в стані виношувати і народжувати дитину самостійно.

Проблематика проблеми ще й у тому, що у багатьох людей проблеми з зубами - першорядні неполадки в організмі. Складніше стає під час вагітності, в цей довгий 9-місячні період необхідно особливо уважно стежити за здоров'ям своїх зубів, адже ви ще не знаєте, як вагітність впливає на зуби.

Як вагітність впливає на зуби жінки.

Почнемо з того, що сам процес вагітності дуже складний і багатогранний. Жінка може після вагітності оздоровитися від минулих хвороб, а може почати страждати від проблем із зубами. З чим же ця тенденція пов'язана? Справа в тому, що прекрасний період вагітності обходиться майбутній мамі сильної втратою кальцію, який так необхідний для здоров'я зубів. Тому майбутнім мамам обов'язково потрібно вживати в їжу молочні продукти щодня (хоча б по склянці молока на добу). Як вагітність впливає на зуби, що аж кальцію в організмі вагітної жінки не вистачає? Це дуже просте питання. Справа в тому, що під час вагітності, в утробі матері формується її дитя, і щоб кісткова система дитини сформувалася нормально, кальцій забирається у матері. Так дуже швидко кальцію в організмі вагітної жінки починає сильно не вистачати. Тому проблеми можуть початися не тільки з зубами, але і з кістками.


Як виявляються проблеми з зубами під час вагітності.

Хочете знати точніше, як вагітність впливає на зуби? Це легко визначити і помітити. Отже, нестача кальцію проявляється такими показниками:

- розхитування зубів,

- поява карієсу,

- виникнення жовтих плям,

- проблеми з яснами (кровоточія).

Це тільки найпоширеніші симптоми того, що в організмі не вистачає кальцію.

Як проблеми з зубами впливають на дитину під час вагітності.

Подумайте самі, як вагітність впливає на зуби, і як проблеми з зубами відображаються на дитині вагітної жінки.


Дитина в утробі матері нерозривно пов'язаний з самою вагітною жінкою, весь організм жінки стає єдиним цілим з дитиною до його народження. Тому, все що відбувається всередині майбутньої матері, впливає на малюка. Організм людини в захисних цілях створює усередині себе сприятливі умови для бактерій, "завдяки" чому всі шкідливі речовини потрапляють у кров і через неї проникає до дитини. Тепер ви можете самостійно зробити висновок, як проблеми з зубами впливають на дитину під час вагітності?

Як бути, якщо ви помітили проблеми з зубами під час вагітності.

Все що вам можна і потрібно робити без порад лікарів, це стежити за своїм стан, вживати більше молокопродуктів і самостійно записатися до стоматолога. Лікар, після консультації та огляду порожнини рота зможе зробити правильні висновки щодо конкретної ситуації. Найчастіше, це:

- рекомендація хорошою зубної пасти, націленої на рішення вашої проблеми з зубами;

- рекомендація щодо застосування тих чи інших безпечних під час вагітності мікроелементів і вітамінів;

- поради з правильної гігієни порожнини рота.

І пам'ятайте, якщо ви відправилися до стоматолога з невеликим терміном вагітності, коли вас можуть прийняти за простого клієнта, обов'язково скажіть, що ви вагітні! Лікар уточнить термін вагітності і самостійно порадить вам, як бути у вашій ситуації.