Набряки під очима є звичним ранковим прикрістю для багатьох жінок. Вони здатні зістарити навіть молоде симпатичне личко. Тим не менш, з набряками можна цілком успішно боротися. На сьогоднішній день діапазон методів по боротьбі з набряком досить широкий - від зміни режиму життя та харчування до хірургічної пластики. Варіантів лікування безліч залежно від ступеня прояву, величини гаманця, нетерпіння, стану здоров'я.

Причини виникнення набряків під очима

Косметологи і лікарі перш, ніж рекомендувати креми і процедури, намагаються з'ясувати причину появи набряків. А їх досить багато. На зовнішній вигляд, а особливо на стан очей і шкіри навколо них, впливає велика кількість чинників - вік, тип складання, кількість і якість сну, харчування і стреси, хвороби внутрішніх органів, схильність, любов до солоного і куріння.

Перше на що слід звернути це раціон харчування і навести порядок в режимі роботи і відпочинку. Велика кількість рідини на ніч, сіль в зайвих кількостях, недосипання і нічні вечірки, хронічна втома та інші подібні їм причини є основою незадоволеності зовнішнім виглядом. Не слід забувати і про брак вітаміну.

Окремо варто зупинитися на застосуванні косметики не за призначенням і способам її видалення. Крем для обличчя не призначений для області навколо очей, для цього є спеціалізовані продукти. А вже видаляти косметику з очей милом і водою це і зовсім кам'яний вік. Використовуйте спеціальні засоби для зняття косметики, причому дбайливо і обережно. При розтягуванні шкіри навколо очей внутрішні шари можуть пошкоджуватися, що призводить до появи гриж. Але не лякайтеся, набряки на відміну від гриж розсмоктуються через кілька годин після пробудження.

Косметологічні процедури, що усувають набряки під очима

Косметологія і народна медицина накопичили значний досвід у боротьбі з набряками під очима. Крім традиційного масажу обличчя і масок різного призначення, сучасна косметологія пропонує і ряд нових процедур, швидко прибирають набряки.

1. Мезотерапія обличчя.

Метод являє собою підшкірне (внутрішньошкірне) введення спеціальних засобів в проблемну зону.


В якості вводяться коштів використовуються препарати або індивідуальні коктейлі, що містять вітаміни і гомеопатичні засоби. Засіб підбирається фахівцем, лікарем або косметологом, після оцінки стану шкіри. Мезотерапія проводиться один раз на тиждень курсом до 8 процедур. При проведенні мезотерапії в області очей препарати вводяться сітчастим методом або зворотного трасування. Метод більш щадний для шкіри і, як правило, не залишає слідів уколу.

2. Кріоліфтінг.

Спосіб полягає в нетривалому впливі на проблемну зону холодом. В результаті такого "стресу" в місці впливу різко змінюються всі процеси, завдяки чому лікувальні речовини і препарати проникають дуже глибоко. За рахунок цього підтяжка шкіри і омолодження відбуваються практично миттєво. Процедура проводиться разово або курсом залежно від показань і результату. Кріоліфтінг є альтернативою мезотерапії і застосовується при наявності протипоказань до неї. Метод має тривалий і стабільний ефект.

Народні методи видалення набряків під очима

Народні засоби у боротьбі з набряками під очима представлені різноманітними компресами і примочками. Найбільш ефективний засіб при цьому - тертий молода картопля. Його поміщають в марлеву серветку і залишають на проблемних місцях не менше 20 хвилин. Крім картоплі можна використовувати відвар шавлії або листя берези, компрес з петрушки і ромашки. Добре допомагає легкий самомасаж обличчя.

У цілому, для того щоб позбутися набряків під очима можна використовувати практично всі ті ж способи, як і при боротьбі зі зморшками. Про них ми детально розповідали в статті "Як позбутися від зморшок під очима". При цьому не варто забувати, для того щоб ваші "дзеркала душі" залишалися завжди красивими, а шкіра навколо очей була гладкою і ідеально рівною, потрібно забезпечити можливість повноцінного відпочинку, позбутися шкідливих звичок і спати не менше восьми годин. Такі дії в поєднанні з правильним доглядом за шкірою навколо очей дозволять назавжди забути про набряки.