Дати опис такого захворювання, як невроз дуже складно, так як це збірна назва цілого ряду розладів психіки людини. Чому точно виникає невроз - не ясно, адже це може бути викликано рядом факторів. Хоча по ідеї, невроз з'являється після глибокого потрясіння, наприклад, зради друзів і близьких, несподіваного звільнення, втрати коханої людини і т.д.

Ознаки неврозу.

Ознаки неврозу не поодинокі, їх досить багато. Найчастіше у хворих спостерігається сильне виснаження через занепад сил, втоми. Помітна слабкість, поганий увагу, неуважність. Разом з цими ознаками людина поводиться вкрай агресивно, легко може спалахнути, часто дратується. Люди з неврозом не вміють чекати, час здається їм вічністю. Крім усього іншого, невроз проявляється тим, що хворі не можуть перенести гучний звук, а так само яскравий сонячний або штучне світло. Спостерігаються головні болі, причому досить часто, безсоння, що заважає добре відчувати себе по ранках. Не можна упустити з виду нав'язливі побоювання, страхи хворих неврозом. Невпевненість - це симптом неврозу, з яким потрібно боротися. Рідше, але все-таки, виявляється придаткових хвороба - іпохондрія, коли хворий неврозом дуже переживає за своє здоров'я і приписує собі різні захворювання. У чоловіків спостерігається різке і помітне зниження потенції. Проблема в тому, що невроз легко призводить до депресії, а як її позбутися читайте в статті "Як позбутися депресії".

Причина неврозу.

Як відомо, у всього є своя причина. То яка причина у виникнення неврозу? Вся справа в напрузі, а якщо бути точніше, то в невмінні просто отримувати задоволення, розслаблятися. Тому невроз часто трапляється у тих людей, які "пропадають" на роботі, беруть додаткову роботу, доробляють справи вдома і т.д. Однак це не єдина причина. Найчастіше до неврозу призводять стресові ситуації, які вибивають вас із звичного життєвого русла.


Так же причин вважаються сильні навантаження на нерви, життєві обставини, які призводять у глухий кут, наприклад, розорення компанії, за рахунок якої ви жили. Однак є й такі варіанти, при яких невроз ви отримуєте від інших захворювань, наприклад, від грипу.

Діагностика неврозу.

Не варто ставити собі діагноз самостійно. Довірте виявлення неврозу фахівцям. Для цього вам необхідно звернутися або до психолога, або до свого терапевта. Якщо ви йдете по другому і більш правильному шляху, лікар неодмінно випише вам напрямок на повне обстеження вашого організму або направить до психотерапевта. Завдяки цьому фахівець розбереться, в чому причина погіршення вашого самопочуття. Можливо, невроз став наслідком якого-небудь захворювання, наприклад, серцевого. І після виявлення причин вашого самопочуття буде призначено грамотне лікування.

Лікування неврозу.

Враховуючи, що невроз - це проблема психологічна, а значить і душевна, то в першу чергу необхідно прагнути вилікувати саме душу від проблем. Лікування неврозу за допомогою ліків насправді не вітається, тому цим можна лише заглушити внутрішнє відчуття страху і т.п. А необхідно повністю позбавитися від неврозу. Психотерапевт повинен зрозуміти свого клієнта з неврозом і допомогти йому розшифрувати причини своєї поведінки. Завдяки сеансів, у хворого з'являється самовпевненість, він розуміє себе, може правильно описати гложущую почуття. Сучасна медицина проводить лікування неврозу досить швидко і легко, новітні способи і техніки вилікування - геніальні. У лікуванні і позбавленні людини від неврозу необхідно зарекомендувати найголовніше, без чого лікування буде неефективним: це бажання хворого стати здоровим, прийти в себе і стати більш життєрадісною людиною.