Перемагаємо страх першого купання.

Коли в родині з'являється маленький малюк, найстрашніше зважитися на перше купання. Мало де вчать на практиці, як купати новонародженого дитини. До речі, це дуже і дуже погано, це просто необхідно, навчити молодих батьків купати свого новонародженого малюка. Але що, якщо страх перед цим важливим дією поїдає вас зсередини, і ви не можете зважитися на перше купання? Необхідно перемогти свій страх.

Для початку поговоріть з фахівцем, або краще якомога раніше затроньте цю тему на підготовчих курсах для вагітних. Тут вас постараються заспокоїти і підкажуть, що і як правильно робити. Так чи інакше, ви повинні розуміти, що існує один єдиний варіант впоратися зі страхом раз і назавжди: зустрітися з ним лицем до лиця. Так що якщо в вас живе страх перед купанням новонародженого, то сміливо приступайте до справи.

Взагалі, багато батьків дуже бояться купати новонародженого в самоті, тому вперше йдуть на такий відповідальний крок разом, як і в ЗАГС. Але якщо у вашого партнера страх ще більш величезний або він просто не може допомогти вам (у відрядженні, на роботі), то до допомоги можна залучити свою маму, сестру або подругу, у яких вже був досвід купання новонароджених дітей.

Якщо ви людина сучасності, то для першого купання, щоб позбутися фобії, можна або няню найняти з гідним медичною освітою або подивитися декілька відеороликів про те, як правильно купати дитину.

Як правильно купати новонародженого.

Взагалі, немає якихось секретів того, як правильно проводити купання, хоча деякі особливості існують, але про це пізніше. Багато батьків цікавляться, чи можна купати новонародженого? Дійсно, коли можна починати купати свого малюка? На це питання відповість тільки ваш педіатр - дитячий "терапевт". Звичайно, якщо лікар сказав, що все гаразд, і ви можете купати дитину, це можна зробити хоч в перший же день після виписки, а можна і через кілька днів. Не забудьте заздалегідь обговорити з татом дитини, хто буде купати малюка, хто буде його притримувати, і чи зможете ви зробити це разом.

Далі настає справжня підготовка до купання. Купання новонародженого має проходити в один час, його-то і встановити (наприклад, 19-20 годин вечора). Все що знадобиться, приготуйте заздалегідь і віднесіть у ванну кімнату, щоб це було в легкій досяжності. Потрібно:

 1. Вода 37-38 градусів,
 2. Розчин марганцівки високої концентрації 2-3 краплі,
 3. Тепла ванна кімната,
 4. Дитяча ванночка для купання,
 5. 1,5-літровий кухлик,
 6. Рушник м'яке середнього розміру,
 7. Дитяче мило,
 8. присипка,
 9. Зеленка, розчин перекису водню і вата,
 10. Чистий одяг: по 2 штуки пелюшки і сорочечки (тепла і легка), чепчик і підгузник.

Отже, як же проходить сама процедура купання?

 1. Підготуйте всі необхідне і описане вище, налийте в ванночку воду - близько 15 см.,
 2. У воду у ванні або ванною капніть марганцівку,
 3. Роздягніть дитини, візьміть в одну руку і притримуючи другий - опустіть у воду до плечей,
 4. Візьміть мило і намильте головку, плічка, спинку, попу, ручки і ніжки, - все тіло малюка крім особи,
 5. Водою з глечика облийте дитини, щоб змити мильну воду,
 6. Вийміть дитину з ванночки, закутайте в рушник і добре витріть, щоб малюк був зовсім сухим, навіть між складок,
 7. Місця між складок, попу, статеві органи, шию злегка присипте присипкою,
 8. Крапніть кілька крапель перекису водню на ранку пупка і протріть ватою, тим самим позбавивши від зайвої рідини,
 9. Далі на ранку потрібно капнути зеленку,
 10. Одягніть малюка.

Секрети і особливості першого купання.

Якщо ви дуже хвилюєтеся, є деякі особливості того, як купати малюка.


Ось які особливості купання ви повинні знати:

 1. Як часто потрібно купати новонародженого? Це необхідно робити щодня! А з милом купання необхідно всього пару разів на тиждень в теплі періоди і 1 раз на тиждень - у холодні,
 2. Коли купати дитину вперше? Або в перший день після виписки, якщо щеплення зроблено за добу до цього, або через пару днів. Перші дні без купання дитини потрібно протирати вологою тканиною (промочувати її водою 38 градусів),
 3. Чи варто розмовляти з дитиною під час купання? Це необхідно! Намагайтеся не тільки розмовляти, а ставити йому запитання, посміхатися (так важливо робити завжди, навіть якщо дитина просто лежить в ліжечку),
 4. Скільки хвилин потрібно купати дитину? Перше купання, як правило, не триває довше 3-5 хвилин, потім новонароджений починає вередувати - це нормально. Але й потім не варто перевищувати проведення часу дитини у ванні більше 15 хвилин (за цей час вода зовсім остигає),
 5. Якою водою потрібно купати дитину? У перший час вода повинні бути кип'яченою і розведеної з марганцівкою. Це продовжується до тих пір, поки рана від пупка не загоїться.