Часом у кожної людини з'являється відчуття "клубка в горлі". Це може бути пов'язано з різними причинами. Найчастіше - якщо вас раптом сильно образили нема за справу, образа накочує таким знервованим станом, як клубок у горлі. Однак це легко проходить. Але що, якщо ком у горлі тримається кілька днів, це вже точно не ерундовая образа на щось ізвне.Какіе причини можуть призвести до появи відчуття клубка в горлі, що це за дивне відчуття взагалі. Але найважливіше питання - як позбутися кома в горлі. Сьогодні ми розберемося в даній проблемі і зможемо зрозуміти, до якого лікаря звертатися, якщо раптом з'явилося таке неприємне складне відчуття.

Ком у горлі.

Зрозуміло, що в першу чергу вам варто звернути небудь до терапевта, або відразу до ЛОРа. Справа в тому, що причинами клубка в горлі можуть виступати різні аспекти, тому вас можуть перенаправити від одного фахівця до іншого, який підкаже, як позбутися кома в горлі. Найчастіше ком у горлі з'являється у людей з хворим горлом. Таким чином, якщо у вас виникло відчуття болю в горлі, першіння, з'явився кашель, а потім виник клубок у горлі, то напевно він пов'язаний з лор-захворюванням.

Ком у горлі може заважати спокійно заснути, приймати їжу і просто нормально функціонувати. Часом такий симптом, як клубок у горлі може довести людину до панічної атаки або невеликий депресії. Тому необхідно боротися з грудкою в горлі. Але які причини можуть спричинити за собою відчуття клубка в горлі:

1. Проблеми зі щитовидною залозою;

2. Проблеми зі здоров'ям ротоглотки;

3. Проблеми з неврології.

В залежності від реальної причини клубка в горлі вам доведеться пройти обстеження в ендокринолога, невропатолога, ЛОРа.


Часто причиною такого неприємного відчуття стає інфекція ротоглотки. Щоб простіше було зрозуміти, поясню: при хронічному запаленні слизової ротоглотки дуже часто з'являється відчуття клубка в горлі, яке виникає від ряду факторів, пов'язаних з проблемами здоров'я. Так бактерії при тривалому захворюванні ротоглотки проникають так глибоко, що впливають на нервові закінчення підслизової ротоглотки. Так з'являється клубок у горлі, а по суті - регулярну импульсацию нервових закінчення ротоглотки при її захворюванні.

Як позбутися від клубка в горлі.

Звичайно, розуміти, що це таке і як з'являється клубок у горлі дуже корисно і цікаво. Але вам необхідно дізнатися, як позбавитися від клубка в горлі. Деякі лікарі не зовсім розуміють, що за ком у горлі мучить пацієнтів і плутають його з першением в горлі. Звичайно, дуже часто ком у горлі супроводжується і першением, і болем, і червоністю горла. Тому лікарі призначають полоскання горла кілька разів на день, проте це допоможе позбавитися від сухості горла, від червоності або першіння. Хоча при тривалому лікуванні може допомогти і полоскання, якщо робити це терпляче, уважно і грамотно. Можна робити компреси на горло, але це так само, як і полоскання, позбавить від хвороби, але може зберегти вірус, що надалі викличе рецидив клубка в горлі.

Але якщо вірус або інфекція, засіла в горлі, НЕ БУДЕ вигнана, ком у горлі залишиться. Варто записатися на фотодинамічної терапії, яку вам, швидше за все, запропонує фахівець. Дане лікування спрямоване на регенерацію нервових закінчень слизової ротоглотки, здорових тканин, та й слизова ротоглотки відновлюється набагато швидше, ніж при будь-яких інших способах лікування.