З часом, як водитися, будь-які речі втрачають свій товарний вигляд - то улюблені дешеві джинси, то дорога шкіряна куртка. Тому, коли ми купуємо дорогий одяг або взуття або сумку або біжутерію, ми повинні доглядати за такими речами, щоб не викидати гроші на вітер.

Під категорію таких речей не підпадає хіба що парфумерія. Зрозуміло, коли мова заходить про улюблені парфуми, то нам не важливо, скільки вони коштують. В принципі, покупка парфумерії завжди вигідна, оскільки за нею не потрібно доглядати. Навпаки, духи роблять жінку привабливою і доглянутою.

А ось що гойдається зіпсованої шкіряній речі, очевидно, це позначається не тільки на душевному стані, але й на гаманці. Але не варто поспішати викидати куртку або сумку на звалище, адже їй можна подарувати нове життя, якщо правильно і вчасно провести своєрідну реставрацію.

Найбільш поширеними є куртки з гладкокрашеной шкіри, нубука, замші або лакованої шкіри.


Залежно від різновиду матеріалу і стану занедбаності потрібно підбирати операцію з порятунку.

Для кожної шкіри - свій рецепт

Як кажуть закрійники, пошкоджуються або зношуються вироби з шкіри досить часто. Правда, найчастіше це пов'язано з неправильним доглядом. Погано висушена куртка або тривале перебування в шафі позначається на її зовнішньому стані.

Серед можливих наслідків - потертість, задубіння (пересихання) шкіри, лущення лаку, неприємний запах, втрата кольору і так далі Звичайно, кращим варіантом є правильний і, що важливо, своєчасний догляд за виробами зі шкіри. Однак є свої рецепти і для подібних ситуацій.

І нарешті, будь-які маніпуляції з шкірою потрібно починати з вивороту: різні типи шкіри можуть по-різному реагувати на ті чи інші речовини та препарати.