Вчені в Чейпел-Хілл з Університету Північної Кароліни на чолі з Барбарою Фредріксон з'ясували, що задоволення від служіння благородним цілям краще впливає на здоров'я людина а, ніж тривіальні життєві радості.

Автори дослідження пояснили: філософи давно розділили дві базові форми щастя: гедонізм - тобто отримання нетривалих позитивних емоцій, і евдемонізм - прагнення до вищої мети і знаходження сенсу життя.

Так, безсумнівно, кожна жінка отримує задоволення від нових покупок і відвідування салонів краси, особливо якщо це салон краси Митино. До речі, діловим жінкам з їх шаленим ритмом життя відвідування солярію Мітіно, а також перукарні, косметолога і так далі просто необхідно. До ваших послуг манікюр, педикюр нарощування вій та нігтів.

Для порівняння: безсумнівно, нам все одно приємно добре пообідати і працювати в хорошій команді над якимось проектом.


Однак це різні відчуття.

Далі по темі для своєї наукової розвідки Фредріксон і її колеги зібрали зразки крові вісімдесяти добровольців, які до цього визначили за основу свого щастя або цінності гедонізму або евдемонізма.

З'ясувалося, що у евдемоністів робота генів в імунних клітинах організму змінюється наступним чином: активуються механізми вироблення антитіл і гальмується робота генів, пов'язаних із запальними процесами. Зате в гедоністів все навпаки.

Вчені вважають, що вибирати цінності гедонізму за основоположні на все життя може бути небезпечно для здоров'я. Постійна активація відповідних генів може викликати хронічні запалення, які, в свою чергу, можуть послужити причиною серцево-судинних захворювань, нейродегенеративних і інших недуг.