Гайморит являють собою досить серйозне захворювання, яке при несвоєчасному лікуванні привести до проникнення гною в кісткову тканину та інтоксикації всього організму. Лікування даного захворювання проводиться з урахуванням тяжкості ускладнень, причому в деяких випадках потрібно навіть хірургічне втручання. Існують і народні методи позбавлення від гаймориту. Втім, зараз ми розкриємо всі аспекти лікування цього підступного захворювання.

Гайморит - досить непросте захворювання, що супроводжується сильними головними болями, підвищенням температури, нездужанням і зниженням апетиту. При цьому слиз в гайморових пазухах досить швидко перетворюється на гній, евакуювати який неймовірно складно. Додатково це тягне за собою достатньо сильний набряк повік, що супроводжується сильним болем.

Звичайно ж, дане захворювання вимагає серйозного лікування, але якщо ви не доведете курс лікування до кінця, існує велика ймовірність того, що гайморит виникне у вас повторно і що найголовніше, він зможе придбати хронічну форму. Самолікування в даному випадку може тільки нашкодити, адже ви самостійно не тільки не зможете визначити ступінь захворювання, але і невірними діями посилити свій стан.

Особливості медикаментозного лікування гаймориту

Визначити наявність гаймориту може тільки досвідчений лікар отоларінолог. Крім того, для підтвердження діагнозу потрібно такі методи діагностики як рентгенографія. Доцільним також буде проведення комп'ютерної томографії навколоносових пазух. Після підтвердження діагнозу лікар призначає терапію, яка буде ефективною саме у вашому випадку. Дуже важливо пам'ятати, що лише у виняткових випадках гайморит може зникнути сам по собі, і сподіватися на те, що ви опинитеся в числі щасливчиків вкрай небажано, адже наслідки можуть виявитися жахливими.

Для того щоб позбутися від гаймориту більш простої форми достатньо буде проводити місцеві процедури. Для цього отоларінолог може призначити використання спрею, крапель або інгалятора, що усувають набряк слизової облочки. У клініці вам також можуть запропонувати промивання гацморових пазух спеціальними антисептичними розчинами.


Крім того, в деяких випадках доцільним буде проходження фізіопроцедур, наприклад, лазеротерапії, ультразвукової терапії придаткових пазух носа або УФ-опромінення порожнини носа.

У разі хронічного гаймориту єдиною можливістю для його лікування стане хірургічне втручання. Зокрема, пацієнтам може бути запропонований один з двох варіантів хірургії гаймориту:

  1. Традиційна хірургія, яка передбачає видалення гною з гайморової пазухи шляхом проколювання шкіри обличчя.
  2. Ендоскопічна хірургія, в процесі якої ендокоп через ніздрі вводиться в ніс і видаляє всі скупчення слизу і гною в гайморової пазухи.

У другому випадку ускладнення виникають вкрай рідко. Примітно, що ендоскопічна хірургія гаймориту набагато дешевше і менш інвазивними, при цьому пацієнт отримує можливість повноцінно дихати, позбувшись від гаймориту назавжди.

Що можна зробити в домашніх умовах?

Як ми вже згадували, позбутися гаймориту в домашніх умовах не тільки дуже складно, але й загрожує додатковими ускладненнями і посилюванням хвороби. У зв'язку з цим ми Предлаем вам ознайомитися лише з тими народними методами, які схвалені лікарями і не здатні нашкодити вашому здоров'ю:

  1. Беремо листочок каланхое і видавлюємо з нього сік, проціджуємо через подвійний шар марлі і закопуємо двічі на день по 2 краплі в кожну ніздрю.
  2. На склянку води (температура не вище 30? С) додаємо 1 - 2 кристала марганцівки і кожні 4 години робимо промивання носа.
  3. У склянку теплої води додаємо 2 - 3 краплі йоду і за допомогою шприца без голки робимо спрінциваніе.
  4. Змішуємо в пропорції 1: 3: 3 подрібнений прополіс, розтоплене вершкове масло і рослинна олія. Змочивши в цій суміші тампон, закладаємо його в ніс і залишаємо на 20 хвилин.

Найголовніше пам'ятаєте, що при гаймориті ні в якому разі не можна прогрівати ніс і гайморові пазухи, так як від підвищеної температури консистенція гною істотно збільшитися і операції вам тоді не уникнути. При цьому за допомогою досвідчених фахівців і наших порад вам неодмінно вдасться назавжди забути про таке неприємне захворювання як гайморит.