Сьогодні самомасаж - один з найбільш доступних і простих способів оздоровлення організму. Його перевага - у прийомах, якими може скористатися кожен, у можливості змінити дозується навантаження і силу впливу.

Кому і як можна застосовувати самомасаж

Попередній самомасаж, що включає в себе розминають і постукуючі руху, надають збудливу дію на весь організм. Відновлювальний масаж складається з розтирання, потряхивания і погладжування. Самомасаж протипоказаний при наявності шкірних захворювань, новостворений, таких як родимки, пігментація і пухлини, і звичайно, при запальних процесах різного походження.

Масажу піддаються оголені або одягнені в чисту білизну ділянки тіла. При цьому масажі не використовують ніяких кремів і мазей, але якщо вони володіють певним цілющою дією, яке необхідно вам, то, звичайно, їх можна застосовувати. Новачки іноді використовують дитячу присипку, вазелін або тальк.

Про техніку самомасажу

Для початку зазначимо кілька ванних правил:

1. Не повинно відчуватися ніякої хворобливості.

2. Самомасаж потрібно починати легкими що готують рухами.

3. У процесі масажу необхідно правильно впливати на різні м'язові шари.

Спочатку потрібно розминати поверхневі м'язи, і при цьому відчути, як м'яз починає розслаблятися. Необхідно відчути під шкірою її обриси і тільки коли вона стане еластичною, переходити до більш глибоких шарів. Погладжуванням починається масаж. Долоні обробляються дитячою присипкою або тальком, щоб ковзати по шкірі, не розтягуючи її. Пальці повинні бути зімкнутими, тільки один великий палець "дивиться" в сторону.


Натиск не повинен перешкодити руці рухатися вільно по шкірі, і звичайно, не завдавати неприємних відчуттів. Всі рухи йдуть у напрямку венозного відтоку, тобто, від пальців до тулуба і до лімфатичних вузлів (цю область не зачіпати!) І виконуються м'якими руками.

Розтирання - сдвигание м'язової тканини, при цьому всі знаходяться вище шари повинні пересуватися разом зі шкірою. Це відбувається також по ходу відтоку лімфи. Рухи здійснюються долонями, великими пальцями рук, подушечками середнього і вказівного пальців, ребром долоні або кісточками. Використовуються поперечні поздовжні або кругові рухи.

Розминка - це основа самомасажу. Це загарбання, підведення, здавлювання і зсув тканин. Приблизно так само, як заміс крутого тіста. М'яз захоплюють, відокремлюють від кістки і повертають на колишнє місце. Його роблять плавно, пересуваючись при цьому від однієї ділянки до наступного.

Лупцювання - це несильні удари різними частинами долоні. Ребром, кулаком, пензлем. І звичайно, це не биття, а саме лупцювання. Виробляється воно поперек волокон м'язів, при цьому кисті повинні бути розслаблені по максимуму, а рухи лучезапястного суглоба - вільними. Плечові суглоби задіяти не потрібно.

Для того щоб розслабити великі м'язи, застосовують струшування-потряхивание.

Пензлем руки або пальцями здійснюються вібруючі руху в м'язі. Долоню натискає пальцями на м'яз, і відбуваються швидкі коливальні рухи поперек м'язових волокон. Це можна здійснювати тільки на кінцівках, на ногах - використовуючи дві руки, а на руках - одну.