Ще недавно діагноз "лейкоз" вважався смертельним вироком. Методи, що застосовуються для боротьби із злоякісними утвореннями, були неефективні у випадку з лейкозом. Але кінець минулого століття був ознаменований розробкою не однієї, а відразу декількох методик лікування цього безжального недуги, які дозволяли назавжди позбутися хвороби. Сучасні методи застосовні і для дітей, що страждають гострою формою лейкемії. Як виявити лейкоз, симптоми лейкозу і прояв цієї хвороби, - ось про що ви дізнаєтеся прямо сьогодні.

Характеристика лейкозу

Лейкемія, лейкоз чи інакше "білокрів'я" є захворюванням лейкоцитів, які служать основними захисниками нашого організму від будь-яких агресивних зовнішніх впливів. Одним із способів боротьби з ворогами є здатність лейкоцитів розчиняти віруси і бактерії в своєму тілі. При даному захворюванні кістковий мозок виробляє неповноцінні, незрілі лейкоцити, нездатні ефективно витримувати натиск ворожих мікроорганізмів. Такі кров'яні тільця називають бластами.

Причини появи такого захворювання, як лейкоз, досі медициною повністю не вивчені. Передбачається, що виникнення лейкемії пояснюється схильністю до неї організму. Пусковим гачком до запуску смертельної аномалії можуть стати вірусні захворювання, вплив опромінення, хімічних речовин. Це захворювання може мати як гостру, так і хронічну форми.

Симптоми лейкемії

Це страшна хвороба, тому хочеться знати, як виявити лейкоз. Гострого лейкозу характерний різкий стрибок температури тіла вгору. В якості попутника може виступати будь інфекційна хвороба. Може спостерігатися сильна блювота, слабкість, больові відчуття в кістках і суглобах. Внутрішні органи збільшуються, виникає сильна кровоточивість.


Якщо симптоми цього грізного захворювання будуть проігноровані, то велика ймовірність летального результату.

хронічний лейкоз супроводжує швидка стомлюваність, відсутність апетиту, збільшені селезінка і лімфатичні вузли. Можливе виникнення різних інфекційних хвороб, діагностування яких і може стати причиною виявлення лейкозу. Людина може жити кілька років, не підозрюючи про свою недугу. Якщо виявити його вчасно, до переходу в гостру фазу, то є шанс зупинити цю хворобу назавжди. При захворюванні на лейкемію літніх людей, їх тривалість життя практично не змінюється від очікуваної.

Дитячий лейкоз

Батьки дитини можуть самі виявити лейкоз: в першу чергу вони повинні помітити швидку стомлюваність, причиною якої є зниження кількості еритроцитів. Шкіра стає блідою, може відкритися кровотеча з носа, при найменших ударах утворюються гематоми, з'являються больові відчуття в кісткових тканинах. Збільшення розмірів селезінки і печінки призводить до збільшення живота. Велика ймовірність виникнення інфекційного захворювання, яке протікає з високою, важко збивати температуру. Дитина страждає припадками, у нього з'являється блювота і сильний головний біль. При лейкемії відбувається збільшення лімфатичних вузлів і вилочкової залози.

Хоча боротися з лейкозом навчилися недавно, відсоток повністю видужали пацієнтів досить високий. Лікування проводиться в повній ізоляції від зовнішнього світу з метою оберегти ослаблений організм від попадання інфекцій. В даний час лікарі ведуть дослідження щодо з'ясування причин появи лейкозу, що призведе до розробки ще більш ефективних лікарських препаратів.