Як відомо, будь-який механізм не може працювати в тому випадку, коли його мотор приходить в непридатність. Що стосується людського організму, головним двигуном його життєдіяльності, безумовно, є серце.

Цей вельми крихкий і вразливий елемент потребує самому ретельному догляді і міцною захисті. Щоб зберегти здоров'я даного м'язового органу на довгі роки необхідно забезпечити йому найпильнішу увагу і турботу.

Що характерно, одним з найбільш важливих засобів профілактики працездатності серця є правильно збалансований живильний раціон. Свої рекомендації щодо щоденного меню, що сприяє ефективній і чітко налагодженій роботі серцевого м'яза, склали американські вчені. Зокрема, консультант з харчування Сьюзен Офріа, працююча під прапорами Меморіального госпіталю Готліб, визначила список продуктів, обов'язкових до вживання в цілях профілактичного догляду за серцем.

В даний перелік були включені наступні корисності:

1. Шоколад темних сортів (з вмістом какао не менше 70%)
Боби какао є одним з головних постачальників флавоноїдів - цінних органічних сполук, які надають позитивний вплив на роботу серцевого клапана.

2. Тунець і лосось
Риба даних сортів відрізняється високим вмістом корисних омега-3 жирних кислот і кальцію.

3.


Вівсянка

Вівсяна крупа і пластівці багаті розчинною клітковиною - елементом, дія якого допомагає регулювати рівень цукру в крові. Крім того, в даному продукті харчування у великих кількостях містяться калій, фолієва і нікотинова кислоти, необхідні для підтримки серця в нормальному робочому стані.

4. Квасоля і чорні боби
Виступають як хорошого джерела нікотинової та фолієвої кислоти, магнію, кальцію, розчинної клітковини, а також омега-3 жирних кислот.

5. Волоські горіхи і мигдаль
У даних плодах присутній досить високий вміст вітаміну Е, магнію, клітковини, моно- і полінасичених жирів, благотворно впливають на серцевий м'яз.

6. Ягоди (чорниця, брусниця, полуниця, малина)
Ці дари природи відрізняються не тільки дивовижним солодким смаком, але і допомагають внутрішньому двигуну людини, тобто серцю, здійснювати свою роботу. Вони вважаються цінним джерелом бета-каротину, лютеїну, вітаміну С, калію, клітковини, фолієвої кислоти.

7. Червоне сухе вино
Цей напій є багатим джерелом катехінів - речовин, які сприяють нормалізації рівня так званого "хорошого" холестерину, а також містить ресвератрол - природне з'єднання, що допомагає знизити наявність цукру в кровоносній системі.