При виборі хутряної зимової речі на питання про її якість неможливо відповісти однозначно. Однак існує універсальний критерій, який можна поставити на чільне всіх якісних параметрів хутряного виробу - це зносостійкість. Інші характеристики - країна-виробник, способи вичинки хутра, популярність бренду або оригінальність фасону - є величинами виключно суб'єктивними.

Який хутро вважається цінним

Як вибрати шубу з цінних видів хутра? До цінних бурдюки належать, насамперед, соболь і норка. Критерії цінності - густота і висота волосяного покриву, наявність блиску, м'якість.

Серед хутра норки найдешевшим є світло-коричневе забарвлення, більш дорогим - темний. До більш високої цінової категорії відносяться руді відтінки, ще дорожче - чорна, сіра і блакитна норки. Високо цінується "турмаліновий" окрас, в якому після світлого підшерстя йде довгий темний волосся, створюючи ефект димки. Далі - біла і біла з сірим ворсом. На нинішній момент найціннішим серед норок вважається хутро "чорний діамант", що володіє синім або фіолетовим відливом. Щоб викрити спроби кушнірів підробити більш дорогий колір, потрібно розсунути хутро і подивитися на шкіру - якщо вона не піддавалася фарбуванню, то повинна залишатися білою.

Різні показники якості хутра

Дійсно, вибрати шубу досить складно. Пальма лідерства за часом шкарпетки належить шуб з хутра видри, бобра, морського котика. Далі йдуть норка, песець, каракуль, лисиця, бабак. Ну і, звичайно, самим "слабеньким" хутром для зимових речей є хутро кролика. Хоча все відносно, і деякі акуратні жінки залишають свою каракулеву шубу в пристойному стані внучці у спадок.

Самим теплостійким є хутро таких північних тварин, як песець і олень. Далі йдуть: хутро єнотоподібного собаки, лисиці, вовка, зайця, соболя, норки, каракуль.


Поганими помічниками в зимові холоди будуть шуби з кролика, бабака, горностая. Зовсім вас не зігріє хутро ховраха і хом'яка.

Не варто гнатися за дуже полегшеним хутром. Щоб досягти такої якості, кушніри можуть занадто розтягнути хутро, внаслідок чого шкіра надто стоншена, а відстань між волосками буде великим і шуба втратить свої теплостійкі якості.

Вичинка хутра і техніки пошиття

Перед тим, як вибрати шубу, дізнайтеся, як її створюють. Щоб шубу можна було легко шити, створюючи потрібні фасони, шкіра повинна бути м'якою і легко згинатися. Вироблення шкіри проходить кілька стадій. Після попереднього очищення замочування з шкіри очищають залишки жив, потім її дублять і очищають остаточно.

Свідченням фабричної вичинки шкурок є відсутність неприємного запаху, хутро після стиснення повинен швидко приймати початкову форму. Хороший хутро - блискучий і розсипчастий, а шкіра - м'яка.

Найпростіший спосіб перевірки шуби на міцність: беремо в щіпку кілька ворсинок і піднімаємо шубу, трохи похитуючи. Якщо волоски не вирвалися, то шуба міцна.

Як вибрати шубу? За якістю! Для визначення якості потрібно подивитися кожевенную тканина, яка повинна бути м'якою, гладкою та еластичною. Ніж на ній буде менше швів - тим міцніше буде виріб. Якщо річ виготовлена з дрібних шматків, то термін носіння буде недовгим. Навіть при сучасних технологіях набору хутра - цільні пластини найбільш кращі.

На питання - чи можна вибрати шубу забарвлену, можна відповісти так: якщо забарвлення не мала на меті приховування дефектів і була проведена в спеціальних умовах якісними барвниками, то - да. Якісне фарбування практично не впливає на стан хутра.

Як вибрати шубу: купуючи шубу, уважно ознайомтеся з виробом і згадайте наші поради - і ви зможете придбати річ, здатну зігріти вас в сувору континентальну зиму.