З настанням такої прекрасної пори року як літо, кожна людина радіє теплому сонцю і, звичайно, відпуску. Однак радість, звичайно, радістю, але не слід забувати про шкідливий вплив ультрафіолетових сонячних променів на шкіру. І тут потрібно відразу подбати про придбання відповідного сонцезахисного засобу. Розглянемо, як же вибрати краще для вас сонцезахисний засіб, на що варто звернути увагу і що взагалі необхідно знати про сонце.

Захист від сонця або вибираємо правильно сонцезахисний засіб

Сонцезахисний засіб потрібно вибирати, спираючись на тип своєї шкіри, часу дня і хмарності. Наприклад, люди, що володіють світлою шкірою, згорають швидше. Якщо ви вибираєте засіб для захисту від сонця біля моря, то придбайте краще засіб з SPF в 25-40. Якщо ж користуватися ним ви будете в місті, то тоді людям зі світлою шкірою необхідно засіб з SPF20-25, іншим підійде з SPF 15-20. На засобах з великим спектром захисту крім SPF (показник допустимого часу проводження на сонці) коштують такі абревіатури як "UVB/UVA" (УФА і УФВ фільтри).

Шкіра, яка не захищена від впливу сонячних променів на сильно пекучому сонці згорає, як правило, протягом 10-ти хвилин. Якщо скористатися засобом із ступенем захисту SPF 15, то на сонці можна безпечно перебувати рівно в 15 разів довше - 105 хвилин.

Засоби для захисту від сонця володіють різним ступенем захисту. Це кошти з невеликою сонцезахисної ступенем - SPF 2-5, з середньою - SPF 6-1, з високою - SPF 12-19 і з надвисокою - SPF 20 і далі. Якщо в хоті, щоб ультрафіолетові промені не впливали на вашу шкіру, то в такому випадку необхідно користуватися засобами з УФ фільтрами.


Такі засоби можуть бути як хімічними, так і фізичними. Перші вступають в реакцію з сонячними променями, вони водостійкі і від них може з'явитися алергічна реакція. Ступінь захисту таких фільтрів починається від 25 і далі. Другі мають здатність відбивати промені, вони не вбираються і не викликають алергії. Фізичні засоби добре підходять дітям і швидко змиваються, а ступінь захисту зазвичай не більше 20-ти. До складу таких фільтрів, як правило, входять різні добавки, які пом'якшують, зволожують шкіру і сприяють рівному та глибокому засмазі.

Види УФ променів і правильне використання крему

Отже, ви вже знаєте про те, що таке SPF і які бувають сонцезахисні креми. Тепер необхідно розглянути види ультрафіолетових променів. А діляться вони на групи УФС, УФА і УФВ. Ультрафіолетові промені групи С поглинається озоновим шаром, відповідно, на шкіру впливають тільки промені групи А і В. УФА впливає на людську шкіру поступово. Він проникає вглиб шкіри і сприяє сухості і появи пігментних плям, родимок і веснянок. Дія УФВ трохи відрізняється. Справа в тому, що при великих дозах УФВ з'являються опіки, а при помірних - красивий і рівний загар. Слід зауважити, що обидві групи А і В справляють не надто хороший вплив на шкіру, оскільки вона втрачає пружність і швидко старіє.

Сонцезахисний крем не варто втирати в шкіру, тому що він повинен залишатися на її поверхні. Наносити сонцезахисний засіб необхідно кожні півтори-дві години і кожен раз після купання, якщо тільки крем не водостійкий. З цими знаннями ви обов'язково будете володіти гарною засмагою, головне - зіграти безпечно! Будьте красиві!