Секонд-хенд - це магазин, в якому продаються речі, які вже були кимось використані. По суті, це б/у речі, які пройшли спеціальну обробку в хімчистці і тепер виставлені на продаж. Часом тут можна знайти дуже хороші дрібнички, які набридли колишнім господарям. Є речі і не кращої якості, але комусь це і необхідно.

Багато магазинів секонд-хенд цікаві фотографам, тому тут можна знайти багато речей для фотосесії, а так само ідеї. Багато молодих людей приходять в секонд-хенд перед святом Хеллоуїн, щоб знайти там цікавий наряд для себе.

Як збирають речі для секонд-хенду.

Щоб зібрати речі для магазину секонд-хенду, існує кілька видів збору таких речей. У Росії при цьому жоден з варіантів не використовується. Тут прийнято приносити речі в магазин самостійно при цьому, отримувати за це гроші. Тобто ви приносите в магазин секонд-хенду старенькі речі і продаєте їх досить дешево, магазин чистить речі в хімчистці, а потім вивішує на вішалки з певною націнкою. Другий варіант обороту поношених речей - це безоплатний процес дарування речей в дитячі будинки, притулки або відправка речей біженцям та ін.

За кордоном збірка старих речей буває 3 видів. Збірка сімейна передбачає обхід сімей районів міста з метою збору непотрібних їм речей. Обхід може і не здійснюватися, в такому випадку людям поштою приходять листи, в яких написано прохання зібрати непотрібні чисті речі і упакувати їх в спеціальний пакет, який прикладений до конверта. У певний час по районах міста починає проїжджати машина, яка збирає зібрані людьми пакети. При цьому одяг просять віддавати тільки в хорошому стані, обов'язково - чисту, а якщо є непотрібна взуття, то вона повинна крім усього бути парною, тобто один черевик - не підійде, і якщо є шнурівка, то бути нею пов'язаної. Шкільна збірка - це другий варіант збору речей секонд-хенду. Збір відбувається в школах, коли представник тієї чи іншої фірми пропонує школярам зібрати в будинку непотрібні речі і принести так само в школу. Представник приходить в обумовлений час до школи і забирає зібрані речі. Звичайно, тут має фактор довіри і близького спілкування школярів з батьками. Дитина може розібрати тільки свій гардероб, а може і залучити до цього батьків, але в будь-якому випадку, батьки не повинні бути проти такої благодійності.


Останнє - це контейнерна складання. Вона здійснюється без залучення людей, просто всім повідомляється, що встановлений контейнер, куди всі можуть відправити непотрібні речі в пакеті. Після розпродажів залишилися речі з різних магазинів часто так само відправляються в ці контейнери. Однак недолік в тому, що сюди часом несуть не тільки одяг, взуття та ковдри з постільною білизною, а й каструлі, сковороди, столові приналежності та інше.

Як вибрати речі в секонд-хенді.

Пам'ятайте, що навіть в найгіршому магазині можна знайти те, що не знайдеш і в кращому. Тому головне правило секонд-хенду це увагу до всього асортименту. Намагайтеся міряти всі речі свого розміру і тоді зможете знайти декілька відповідних вам речей. Звичайно, якщо ви міряєте джинси і вони вам трохи великі, то навряд чи ви знайдете менший розмір, тут не до різноманітності. Зате ви точно будете знати, що така річ у вашому місті одна - у вас, але вона повинна бути на вас ідеальною. Є негласне правило покупки джинсів в секонд-хенді. Це правило заперечення, точніше відмови від покупки в декількох випадках. Так якщо джинси мають витягнулися коліна, потерті на стегнах або мають вицвілий колір на колінах - не варто купувати такі джинси. Ви точно пошкодуєте про це, ну з витягнулися і висвітленим колінами зрозуміло, а потертості бентежать тим, що джинси носилися недовго, і вже протерлися, а значить, через пару тижнів або місяців на цих місцях з'являться дірки. Якщо ви вибираєте речі з трикотажу, тут теж є нюанси. Наявні катишки на одязі ви зможете зрізати спеціальною машинкою або бритвеним верстатом, але тільки у випадку, якщо катишек небагато. Светри купуйте тільки за розміром, а ось безформне твір стане в нагоді, тільки якщо у вас такий стиль. При купівлі сукні з високою горловиною або водолазки, зверніть увагу саме на горловину. Якщо речі має розтягнутість або сильну зношеність в цій області, не беріть її. Зверніть увагу на речі з довгими рукавами: на ліктях не повинно бути провисань. Деякі речі провисають при носінні, тому поміряйте річ і подивіться: повертає вона свою початкову форму.

Головне пам'ятати правило при виборі одягу: як одягатися правильно і яка одяг вас повнить.