Лікар, який прагне вилікувати хворого, позбавивши його від страждань, насамперед, повинен поставити діагноз, спираючись на симптоми і подальші клінічні дослідження. Сукупність симптомів, що мають однаковий патогенез, об'єднується в синдром, визначення якого є важливою проміжною сходинкою в процесі постановки діагнозу. Дізнайтеся зараз, як боротися з інфекціями, як виглядають і чим відрізняються симптоми і синдроми інфекційних захворювань.

Лихоманка

Одним з найбільш частих проявів появи інфекційного захворювання є лихоманка, яка розрізняється як по тривалості - гостра, підгостра та хронічна, так і за ступенем підвищення температури - субфебрильна і фебрильна.

Розрізняють декілька видів лихоманки:

- постійна, температура при якій практично однакова і вранці, і ввечері, спостерігається при черевному тифі, иерсиниозе, крупозноїпневмонії;

- послабляющая, добові коливання температури складають більше 10С, причому, вранці температура не нижче 370С, зустрічається при псевдотуберкульозу;

- переміжна, температура коливається більш ніж на 10С, мінімум її дорівнює нормі, стан характерно для септичних патологій.

- при сепсисі може зустрічатися виснажлива лихоманка, якої характерні різкі перепади температури, супроводжується виснажливим потовиділенням.

Слід зазначити, що лихоманка може супроводжувати і неінфекційні захворювання, наприклад, патології обмінних і аутоімунних процесів. У кожному разі, якщо бажаєте знати, як боротися з інфекціями необхідно за допомогою клінічних досліджень, насамперед, виключити інфекційне походження лихоманки.

Лімфаденопатія

Збільшення лімфовузлів називають лимфаденопатией. Це дуже частий симптом, супутній інфекційних захворювань. Збільшуватися можуть як периферійні (шийні, пахові, пахвові), так і вісцеральні лімфовузли.


Перші визначаються пальпацией і зовнішнім оглядом, при цьому в розрахунок беруться розмір ЛУ, консистенція, колір шкіри, стан сусідніх тканин. Аномалія периферійних лімфовузлів може супроводжувати хвороби котячих подряпин, туляремію, чуму. Якщо в патогенний процес залучені довколишні тканини, то це називається "бубон".

Як боротися з інфекціями цього типу? Вісцеральний лімфаденіт визначається при глибокому клінічному обстеженні та застосуванні спеціальних діагностичних методик. З їх допомогою виявляється симптом Падалки, супроводжуючий мезаденит, і синдром Равич-Шерб, що свідчить про можливість захворювання пацієнта бронхоаденітом.

Аномалії кольору і стану шкіри

У діагностиці інфекційних захворювань важливу роль відіграє огляд шкіри і слизових, при якому оцінюють колір, наявність висипу, вологість, еластичність шкіри.

Хворі на дифтерію і черевним тифом мають бліде забарвлення шкіри і слизових, яка може свідчити про шлункових кровотечах.

При жовтяниці відбувається зміна кольору шкіри через відкладення фарбувального пігменту - білірубіну. Шкірний покрив набуває всілякі варіанти жовтого забарвлення. Інтенсивність жовтяниці буває різною, але роль відіграє не тільки насиченість, але й відтінок жовтого кольору.

Існує безліч захворювань інфекційного характеру, які супроводжуються різного роду висипаннями, які відрізняються за формою, розповсюдженню, розмірами. Висип (екзантема) може бути первинною і вторинною, яка проявляється виразками, рубцями, кіркою, пігментацією.

Сучасні діагностичні методи дозволяють своєчасно проаналізувати і досліджувати симптоми, і визначити наявність або відсутність інфекційного захворювання, що є вкрай важливим фактором для попередження виникнення і поширення епідемії.