Собака і туалет.

У людини є туалетна кімната, де він ходить по своїм потребам, у кошенят є лоток в будинку, а що робити собакам? Насправді, у вас є два варіанти, як привчити собаку до туалету: на вулицю або в лоток. У перші дні життя при цьому собака, так чи інакше, ходить в туалет не в лоток або на вулицю, як привчають кошенят, а на пелюшку. Поступово цуценят вчать бути більш самостійними, хоча деяких господарів влаштовує те, що вихованець ходить в туалет будинку і не вимагає його вигуляти кілька разів на день. Який спосіб ви вважаєте для себе і свого вихованця більш прийнятним, той і варто розглядати.

Звичайно, великих собак нереально навчити ходити в туалет будинку, та це й незручно для самих господарів собаки. Так що залишається лише привчити собаку до туалету на вулиці в певні години. Однак тут важливо і себе натренувати: пам'ятайте, що коли в туалет ходить ваш вихованець, це ніби ви самі робите, тобто ви повинні прибирати за своїм вихованцем його випорожнення. Для цього "собачники" носять з собою спеціальні пакетики, рукавички і лопатки.

А от маленькі "декоративні" собачки мало чим відрізняються від кішок. Їх цілком можна навчити ходити в туалет в квартирі або в будинку в їх лоток. Тому багато власників невеликих порід собак спочатку подбають про те, щоб їх вихованець сходив будинку в туалет і лише потім виводять собак на прогулянку "при параді" - в спеціальному взутті або навіть костюмах.

Мета: привчити собаку до туалету на вулиці.

Отже, якщо ви хочете привчити до туалету свого вихованця і хочете, щоб він робив "свої справи" на вулиці, навчити цьому буде не дуже складно. Звичайно, ви можете придбати собаку, яка вміє справляти нужду на вулицю, але це не факт, що вам сподобається саме така. Якщо собака ходить в туалет будинку, то це місце або місця необхідно обробити спеціальним засобом, який можете знайти і придбати в зоомагазині. У будь-якому випадку перевірте складу очищувача, якщо в ньому є аміак або хлорка, то не використовуйте такі засоби, т.к. це лише приверне собаку і дане місце стане улюбленим для туалету.

Взагалі, намагайтеся стежити за собакою, особливо в її дитинстві. Найчастіше виводите на прогулянку, особливо після сну, після харчування і після активних ігор. Постарайтеся гуляти довше, щоб вихованець міг сходити в туалет кілька разів, а не тут же йшов додому після зроблених справ. Навчіться хвалити собаку за те, що вона сходила в туалет в призначеному місці, а якщо зробила це вдома, то підніміть тон, показавши тим самим, що собака зробила щось непевне. Щенят необхідно вигулювати в перший час близько 6 разів на день, тобто кожні 3 години крім сну. І лише коли щеня навчиться і зрозуміє, що в туалет необхідно ходити на вулицю, поступово зменшуйте кількість прогулянок за рахунок їх тривалості. Собака, виростаючи, навчиться терпіти, і ви зможете вигулювати вихованця всього 2 рази в день.

Мета: привчити собаку до лотка.

Якщо для вас не принципово, щоб собака ходила в туалет на вулицю і навіть навпаки зручніше, щоб вихованець справляв нужду будинку в відведене місце, то варто знати, привчити собачку до лотка.


Звичайно, найчастіше цим методом користуються власники ще зовсім маленьких щенят, а так само дрібних порід собак. У кожному разі, вчити їх доведеться однаково, тому і розвиток у них рівне. Звичайно, не варто вважати, що цуценя і дорослу собаку виховувати однаково складно. Собака доросла має розвинений інтелект і розуміє значно більше, ніж щеня. Враховуючи, що цуценят до 2,5-3 місяців не можна виводити на прогулянку на вулицю, необхідно навчити цуценя ходити в туалет будинку.

Ви можете використовувати для цього спеціальний лоток, газетку або пелюшку. Найкраще створити міні-вольєр будинку для вихованця, так навчитися порядку йому буде простіше. За недовгий проміжок часу щеня сам вирішить, де "його місце" для природних потреб. При цьому застелити пелюшкою або газетами варто всю огороджену територію. Хитрість у тому, що коли щеня буде ходити в туалет на пелюшку, його хвалять. Потім поступово зменшують цю пелюшку до розміру лотка і ставлять замість неї вже лоток, можна навіть з порваній газетою всередині.

А от коли доведеться переучувати цуценя до туалету на вулиці (якщо буде така необхідність), то на місце, де раніше стояв лоток потрібно поставити, щось цінне для вихованця, наприклад, його килимок, іграшку або миску з їжею.

Як ходити з собакою на прогулянку.

Якщо ви збираєтеся на прогулянку з собакою варто пам'ятати не тільки про те, як навчити її до туалету. Важливо думати про оточуючих і про себе. У першу чергу необхідно привчити до намордника свого вихованця. Це вкрай важливо, тим більше, якщо у вас велика порода собаки або визнана бійцівської. Так ви зможете відчувати, що оточуючі не відчувають небезпеки, самі ж ви будете під захистом від каральних заходів держави. Якщо вихованець не може звикнутися з намордником, поміняйте його на інший, можливо цей доставляє собаці незручності.

Що стосується походу в туалет на вулиці. Звичайно, ходити з баночкою для збору сечі пса вас ніхто не змусить, та й немає в цій гострій необхідності. Проте, ось що необхідно: обов'язково прибирайте фекалії за своїм собакою. За первости може бути незручно і навіть соромно, але це ваша собака і ви відповідальна людина за свого вихованця. Якщо ви стривожились рушайте з собакою в парк для тварин і гуляйте з такими ж собачниками, як і ви. Поруч з ними ви зможете розкріпачитися і дізнатися, як правильно прибирати за собакою.

Ось що ще варто пам'ятати: собака - це домашній вихованець, який часто буває на вулиці. Якщо ми ходимо по вулиці і по приходу додому знімаємо курну і брудне взуття, обполіскуємо ноги, то з собакою все інакше. Так що подбайте про те, щоб привчити домашнього вихованця м'яти лапи після вулиці або хоча б давати вам протирати їх.