Як правильно привчати кошеня до лотка.

Якщо ви завели миле і пухнасте домашня тварина у вигляді кошеняти, вам необхідно в першу чергу подумати про добробут вашої квартири. Якщо ви живете в будинку, на земельній ділянці, можна привчити кошеня ходити в туалет в одне місце. А як привчити кошеня до лотка, якщо у вас немає такого досвіду? Насправді, не дивлячись на низький рівень інтелекту у домашніх тварин, привчити до лотка їх буде досить легко. Необхідно тільки витратити якийсь час на перших парах.

 1. Перед тим, як привезти в будинок кошеня чи перед народженням кошеня, обов'язково придбайте лоток для нього. У кожного кошеня повинен бути свій лоток зі своїм запахом.
 2. З перших хвилин появи в будинку кошеняти почніть стежити за ним. До речі, цей час (перші години і дні в квартирі) ідеально підходить для того, щоб привчити до лотка котика чи котика.
 3. Виберіть зручне місце для котячого лотка, щоб він не заважав нікому під ногами, і щоб кошеняті було б зручно справляти свої потреби. При цьому, якщо місцем для лотка обраний туалет в квартирі, то подбайте про те, чим підпирати двері, щоб вона випадково не закрилася або її не закрили інші члени сім'ї з незвички.
 4. Візьміть кошеня на руки і піднесіть його до лотка, посадіть в нього. Кошеня обнюхає лоток, зорієнтується в його місцерозташування. Як тільки помітите, що кошеня думає, де б "полегшитися", тут же віднесіть його до лотка, злегка опускаючи його таз до дна лотка, показуючи тим самим, куди варто робити свої справи.
 5. Часто кошенята в перші дні не можуть зрозуміти, що в туалет треба ходити в лоток. Тому, як тільки він зробить справу повз (якщо вже так сталося), зберіть його випорожнення в лоток за допомогою лопатки. У Щоб привчити кошеня до туалету, прибирати це не потрібно, варто принести до лотка кошеня і показати, що свої справи він повинен робити в лоток. Місце невірної "дислокації" добре обробіть засобом з яскравим запахом, щоб кошеня більше не сприймав це місце, як підходяще для туалету.
 6. Якщо кошеня сходив у туалет в лоток - погладьте його, покажіть, що ви задоволені його діями . Якщо ж кошеня потоптався в лотку і пішов, не переживайте, просто доведеться постежити за ним ще трохи. Так само не забувайте дивитися за маленьким кошеням після того, як він поїсть або поп'є, тому в малому віці кошенята часто ходять в туалет саме після прийому їжі.

Як привчити дорослу кішку або кота до лотка.

Безумовно, маленького кошеняти привчити до лотка простіше, тому умовний рефлекс і розуміння "туалетного місця" виробляється швидко. Це так само, як і з навчанням людей чомусь новому: дитині завжди простіше запам'ятати інформацію, тому його свідомість чисто від сторонніх знань, пам'ять не забита до упору. Дорослій людині запам'ятати інформацію складніше, як і дорослим кішкам і котам, які звикли ходити в туалет на вулиці. Квартиру вони часто сприймають, як частина цієї вулиці і дозволяють собі гадити навіть на килимок.

Отже, привчити кота до лотка, як в общем-то і кішку, можна досить легко. У першу чергу потрібно тут же купити лоток з появою в будинку кішки. До нього варто купити спеціальний наповнювач, як вибрати лоток і наповнювач, ви дізнаєтеся трохи пізніше.

Визначтеся з місцем розташування лотка в будинку . Так само, як і з лотком для кошенят, котячий лоток повинен стояти там, де він не заважатиме вам і де ви не будете заважати коту або кішці.


Для дорослих свійських тварин варто вибирати затишне місце в квартирі, кут. Це може бути туалет, ванна або навіть балкон (тільки влітку або завжди, якщо балкон утеплений). Далі необхідно так само показувати коту, куди йому слід ходити по його справах. Але при цьому ви не звільняєтесь від відповідальності за спостереженням за котом, щоб він не сходив у туалет повз лотка.

Вибираємо лоток і наповнювач для нього.

Як ви пам'ятаєте, щоб грамотно і дієво привчити кішку до туалету, ніяких проблем не буде. Але щоб результат був позитивним, необхідно подумати про вибір лотка і наповнювача для нього, що вибрати при сучасному розмаїтті?

Почнемо з лотка. Найбільш дешеві лотки - "відкриті" лотки і сіткою, найякісніші - глибокі лотки з бортиками або спеціальні котячі будиночки для туалету. Тут стоїть питання і про чисто гігієнічних характеристиках. Наприклад, наша кішка завжди ходить в туалет, коли ми сідаємо їсти і коли засипаємо вночі. Раніше у нас був простий лоток з сіткою на дні, але ми й гадки не мали, що причина цієї дикої смороду від лотка в цьому. Нам порадили змінити лоток на більш дорогий і якісний і ми не пошкодували про це. Так що не поскупилася на покупку хорошого лотка для кішки.

Велику увагу варто віднести і до вибору наповнювача, часом навіть більше, ніж до вибору лотка. Ось які наповнювачі можна знайти в магазинах:

 • деревний,
 • грудкує (глиняні та минеральные),
 • силикагелевый,
 • кукурузный,
 • цеолитовый,
 • бумажный і зерновий.

Деревне наповнювач - дешевий, ніж подобається багатьом. Це пресовані і формовані тирса, можуть як комковаться , так і розпушуватися від рідини, його можна змивати в унітаз, але при цьому кішки легко розносять тирса від наповнювача по всій квартирі. Такий наповнювач абсолютно безпечний для тварин в екологічному сенсі і небезпечний і в плані скалок.

грудок наповнитеся найпопулярніший на сьогоднішній день. Його легко прибирати з лотка, але він погано тримає запах від котячого туалету. Крім того, такий наповнювач може так само прилипати до лапок кішок і розноситися по всій квартирі, особливо якщо у кішки довга шерсть.

сілікагелевой наповнювач здається дорожче на перший погляд, але на ділі виходить по розтраті ту ж кількість, тому міняється всього пару разів на тиждень потроху. Цей наповнювач варто дати кішці на "пробу" для початку, тому не кожен вихованець оцінить його, він дуже незвичний на дотик.

Кукурудзяний наповнювач, на жаль, рідко зустрічається в малих містах країни. Як зрозуміло з назви, виготовляється він з кукурудзи, а саме з качанів. Такий наповнювач відмінно вбирає, стійко тримає запах, не поширюючи його по квартирі, є безпечним. Однак такий наповнювач дуже легкий, чому він завжди опиняється за лотком після скрупульозності там кішки.

Цеолітовий наповнювач - це наповнювач з мінералів вулканічного походження. Має в основному позитивні відгуки завдяки гарному вбирання і утримування вологи.

Паперовий та зернової наповнювачі виготовляються з відходів даних матеріалів і вважаються ідеальними для котячого лотка. Вони дешеві, безпечні, екологічні. Не варто плутати з подрібненою папером, яку часом стелять в лоток замість наповнювача.