Підготовка до шпаклівки.

Якщо у ваших планах ремонту числяться нові шпалери, то в першу чергу, стіни до цього потрібно підготувати. Для цього необхідно шпаклювати стіни під шпалери. Якщо заздалегідь дізнатися, як це зробити, то ви зможете значно полегшити собі ремонтні роботи по дому. Взагалі, щоб ваші стіни стали ідеально гладкими, після зняття старих шпалер, стіни необхідно пройти штукатуркою. Повірте, далі вам буде набагато легше робити ремонт. Подивіться самі: спробуйте проштукатуріть хоча б частину стіни і проведіть по ній рукою. Ви зможете помітити, яка гладка тепер стіна. Процес шпаклівки стане для вас більш зручним і простим.

Багато хто вважає, що достатньо просто обштукатурити стіни і не хочуть займатися шпаклівкою. Однак є важливий нюанс: необроблена стіна або що пройшла стадію штукатурки, все одно має шорсткість, що позначиться на наклеювання шпалер. Якщо ви хочете отримати ідеальну гладкість, необхідна шпаклівка. По суті, шпаклювання - це вирівнювання стін. Крім того, якщо ви шпаклювали стіну вперше і допустили нерівності, їх можна виправити додатковим ошкурювання. Так ви отримаєте гладкі стіни, яким ідеально піддадуться шпалери. Хоча ви можете таким же чином підготувати стіни не до наклеювання шпалер, а до фарбування.

Шпаклівка для шпаклівки.

Перед тим, як приступити до шпаклювання стін, необхідно купити шпаклівку. Але от питання: який шпаклівкою шпаклювати стіни, щоб не розчаруватися в результаті. Професіонали знають, на що звернути увагу, але якщо ви новачок, доведеться дізнатися багато цікавого.

Для початку варто зрозуміти, що шпаклівка буває різною і в магазині будматеріалів цілком розумно розгубитися. У цьому питанні варто порадитися з фахівцями. Але в принципі, у кожної шпаклівки є свої види, на них варто звертати увагу. Краще всього використовувати різні шпаклівки. Наприклад, є вуличні стіни, вони товсті, несучі та продуваються, є стіни міжкімнатні, більш тонкі і теплі. Так і шпаклівку варто вибирати виходячи з оброблюваних стін. Міжкімнатні стіни немає сенсу обробляти шпаклівкою для холодних стін зі стійкістю до холодів і низьких температур, а ось несучі стіни, що стикаються з вуличною стороною будинку, важливо обробити саме такий шпаклівкою. Для тонких стін, суміжних з іншими кімнатами або квартирами краще вибирати засіб для сухих приміщень.

Вибирати ж шпаклівку варто хорошого виробника, на якого можна покластися, за якість якої шпаклівки ви можете не хвилюватися. А ось дешеві і маловідомі шпаклівки вибирати не варто, щоб не ризикувати ні здоров'ям, ні ремонтом.

Купуємо шпаклівку.

Проте вибрати шпаклівку ще не достатньо. Будь консультант в магазині будматеріалів запитає у вас, яка кількість шпаклівки потрібно вам. Дійсно, як шпаклювати стіни, якщо ви не знаєте, скільки буде потрібно шпаклівки. Не страшно, якщо ви візьмете зайвого, хоча куди потім її дівати, гірше, якщо шпаклівки не вистачає, тому вона підсохне, поки ви будете докуповувати не вистачає частину.

Отже, для того, щоб визначити необхідну кількість шпаклівки, ви повинні зробити ось що:

  1. Візьміть у руки обрану шпаклівку , оберніть її до себе тією стороною упаковки, де написана інструкція, склад та ін.,
  2. Розрахуйте площу стін, які потребують шпаклівці.


    Для цього помножте довжину стіни на її ширину,

  3. Прочитайте, що написано на мішку зі шпаклівкою, на яку кількість площі розраховано дана кількість шпаклівки. Хоча тут можуть бути "нахлести" за рахунок товщини шару, в середньому це 2-3 мм. А деяким необхідно накладати аж 2 шару шпаклівки, - от і рахуйте.

Взагалі, вам завжди можуть допомогти продавці магазину, де ви купуєте шпаклівку. Вони самі прикинути трохи більше шпаклівки, ніж виходить з розрахунків, але можна попередити їх про це. У кожному разі, зайва шпаклівка кому-небудь та стане в нагоді.

Шпаклювання стін: попередні процедури.

Важливо перед тим, як правильно шпаклювати стіни, дізнатися, що для цього необхідно, щоб все вийшло правильно і без помарок. Для початку правильно виберіть місце, де ви будете купувати шпаклівку, це повинен бути солідний магазин будівельних матеріалів. Обов'язково подивіться вид шпаклівки, її термін придатності.

Важливо попередньо підготувати всі необхідні для шпаклівки інструменти. В першу чергу, крім самої шпаклівки, вам знадобиться кельму для шпаклівки і 3 шпателя: один гумовий і два металевих великого і середнього розміру або маленький.

Заздалегідь прогрунтуйте стіну перед роботою зі шпаклівкою. Далі необхідно лише навчитися готувати шпаклівку. Як це зробити написано, як правило, на звороті упаковки матеріалу. Отже, у вас суха шпаклівка, а ви повинні отримати Шпаклювальний розчин. Для цього візьміть глибоку ємність (таз, відро), налийте в неї воду і частинами всипати суху шпаклівку згідно інструкції. Акуратно не кваплячись перемішуйте суміш. Потім дайте постояти розчину 5-7 хвилин, знову перемішайте. Тепер розчин для шпаклювання готовий. Використовувати його можна тільки поки він в рідкому стані, як тільки затвердіє, можна викидати, розводити знову водою і використовувати - не потрібно.

Шпаклювання стін під шпалери.

Отже, настав час дізнатися, як шпаклювати стіни своїми руками. У першу чергу запам'ятайте, що при шпаклюванні потрібно рухатися від обраної сторони стіни до іншої її боці, а не зверху вниз, знизу вгору або з середини стіни в різні боки.

По суті, шпаклювання - це нанесення шпаклювального розчину на оброблювані стіну за допомогою кельми. Ви просто забираєте з ємності з розчином шпаклівки кельмою "комок" шпаклівки і "кидаєте" його на стіну. Після цього ви берете шпатель і починаєте розносити їм шмоток шпаклівки зі стіни в сторони, як би розганяючи його по кутах. При цьому ні в якому разі не можна тиснути на сам шпатель.

Але й тут важливо бути акуратніше: кількість шпаклювального розчину повинно бути стільки, щоб його вистачило на "розгін", але й не утворювалися б непотрібні патьоки, інакше доведеться розганяти і вирівнювати цю частину порції шпаклівки.

Готуйте і наносите шпаклівку поетапно, але намагайтеся за раз зробити достатню кількість розчину для однієї стіни. Не переживайте, що спочатку у вас не виходить або ви дієте дуже повільно, з часом ви зможете "набити руку". Гумовим шпателем можна виправити нерівності і ваші "косяки" в роботі, тому такий шпатель більш м'який.