Розташування приватного будинку: важливо чи байдуже?

Починаючи будівництво будинку найскладніше зрозуміти, як розташувати будинок на ділянці по сторонах світу або сторони світу тут зовсім не причому. Дійсно, здавалося б, що складного в тому, щоб визначити розташування вашого нового будинку на ділянці. Начебто, ідеальний варіант - подалі від сусідів і на сонячній стороні, щоб будинок зсередини був світлим. Далі залишиться лише облагородити землю навколо, зайнятися всілякими насадженнями, облаштуватися всередині приміщень і т.д. Однак існує маса нюансів, які впливають на те, де має стояти будинок.

У першу чергу, коли будете думати, де повинен стояти будинок, дивіться на негативні сторони питання. Безумовно, спочатку необхідно спиратися на грунт і грунт, чи не небезпечно зводити будинок на конкретному місці, яке вам здається ідеальним. Далі необхідно не забути і про те, що є каналізація, свердловини, опалення та багато іншого, на що необхідно звертати увагу при зведенні будинку, і підводі і відведення від нього важливих для життя повідомлень. Так само не можна забувати і про особисту думку власника будинку: чи хочете ви будувати будинок впритул до сусідів, та й чи можливо це в принципі? Дуже багато питань по розташуванню будинку виникає у людей, охочий побудувати будинок на земельній ділянці.

Де подивитися інформацію про зведення будинку?

Зрозуміло, що реальний будинок звести на земельній ділянці набагато складніше, ніж зробити це на папері або з іграшкових кубиків. Тому вибрати вірне розташування будинку відразу ж вкрай важливо, щоб надалі не мучитися через невірно прийнятого рішення. Так що багато хто вирішує не покладатися на власні сили і звертаються до фахівців, які і проект будинку розрахують, і дизайн підготують і, звичайно, підкажуть, де саме має стояти будинок у вашому випадку.

Якщо ж ви хочете спробувати впоратися самі, вам необхідно ознайомитися з документами на право володіння землею, де хочете побудувати будинок. Сучасні документи відображають особливі дані, зокрема зони, де можна зводити ті чи інші будівлі, а де це заборонено. Тут же буде показана важлива вам інформація про комунікації. Так само в документах відбиваються важливі геологічні дані (ми згадували про тонкощі властивостей грунту), можуть матися дані про допустиму висоті вдома (не поверхів, а саме висоті). У геологічних даних буде значитися повна інформація, починаючи від типу і рівня грунтових вод і закінчуючи заболоченностью грунту, на що впливає чи можна будувати будинок в даному місці і яким чином можна буде вибрати стійкий фундамент будинку.

Безпека будинку від стихії.

Найбільш небезпечною стихією для приватного будинку є вогонь. На жаль, це давно не новина, що вкрай часто від загоряння страждають будинки та їх мешканці. Так як правильно розташувати будинок дуже важливо, вам необхідно подумати і про безпеку своїх сусідів. Досить часто полум'я вогню з легкістю переходить з одного будинку на інший. Тому так важливо убезпечити від вогняної стихії поруч стоять від вас вдома.

Так що при будівництві будинку спирати протипожежні норми незаконно! Отже, які ж норми при будівництві приватних будинків діють на сьогоднішній день? В першу чергу це мінімальна відстань між двома поруч стоять будівлями (не обов'язково будинками, але й будинком і сараєм, наприклад).

 • Якщо покрівля будов, а так само всі перегородки та стіни - вогнетривкі матеріали , то між ними відстань не може бути менше 6 метрів,
 • Якщо покрівля будов - спалимих матеріал, а всі перегородки та стіни - вогнетривкі матеріали, то між будівлями відстань не може бути менше 8 метрів,
 • Якщо покрівля будов - спалимих матеріал, а всі перегородки та стіни - важкозгораємі матеріали, то між будівлями відстань не може бути менше 10 метрів,
 • Якщо покрівля будов, а так само всі перегородки та стіни - спаленні матеріали, то між ними відстань не може бути менше 15 метрів.

Що стосується небезпеки загоряння будинків, тут є ще пара особливостей - близькість розташування будинку від дороги і ліній електропередач.


Якщо ваша ділянка знаходиться впритул до траси, то щоб уникнути нещасних випадків, варто вибрати для розташування будинку місце в глибині ділянки. А ось, що стосується в ЛЕП, тут така система:

 • Від ліній ЛЕП в 330 кВ до будинку не може бути менше 20 метрів,
 • Від ліній ЛЕП в 500 кВ до будинку не може бути менше 30 метрів,
 • Від ліній ЛЕП в 750 кВ до будинку не може бути менше 40 метрів,
 • Від ліній ЛЕП в 1150 кВ до будинку не може бути менше 50 метрів.

Поетапне розташування будинку: розраховуємо.

Отже, на порядку денному питання про те, де розташувати будинок на власній земельній ділянці. Робиться це як вам зручніше: на "око", на місцевості, на аркуші паперу, на докладній карті, в спеціальній програмі і ін. Ви можете зробити план майбутнього будинку, як завгодно. Для початку необхідно ось що:

 1. Відзначте на плані всі сторони світу (північ-південь-захід-схід), прокреслите межі ділянки (уважно поставтеся до цього моменту, якщо кордон викривлена), де знаходиться дорога і з якого боку в'їзд на ділянку, де вже є будови і посадки. З останнього зверніть увагу на великі дерева, яких не хочете втрачати, так само відзначте особливість рельєфу ділянки, грунту, вологості, вітру тощо.,
 2. Тепер визначте область, де будинок стояти категорично не може з- через небезпеку займання, обвалення. Так само варто відзначити зони, де будинок стояти в принципі може, але це не бажано для самих мешканців. Сюди відносяться кордону землі і в'їзду (близько 4-4,5 м.) Або хоча б проїжджої дороги (3 м.), Зона "вітрової тіні" (від будівель), від великих дерев, які ви хочете залишити (близько 2,5 -3 м.),
 3. Визначте можливі ділянки для будівництва будинку. Тут важливо продумати для чого вам будинок, що він буде "нести", що ви плануєте з ним робити, як хочете облагородити його прилежащую територію. Якщо ви хочете будинок для дачі, щоб просто переночувати в ньому, то можна побудувати будинок біля паркану, якщо основна ідея - сам будинок, то визначитеся з розмірами його прилеглої території (наприклад, поруч має бути ставок, альтанка і сад або простий гараж і дворик ), якщо будинок - тимчасовий і в майбутньому ви можливо захочете збільшити його, необхідно залишити відстань від будинку до меж вашої землі для майбутньої забудови,
 4. Вирішіть, як саме буде стояти будинок на ділянці, тобто кут його розвороту на землі. Не обов'язково стаівть будинок паралельно або перпендикулярно кордонів. Якщо хочеться креативного рішення, незвичайний розворот вдома завжди можна обіграти ландшафтним дизайном. Що важливо пам'ятати про розворот будинку, як його визначити? Куди буде "дивитися" фасад будівлі, чи зручно буде входити в будинок, що ви будете бачити з вікон, чи добре вас будуть бачити сусіди, чи зручно вам буде на місцевості.

Завдання не сама легка, але в принципі, впоратися реально. Якщо ж ви розумієте, що не впораєтеся, варто звернутися до професіоналів. Якщо не хочете переплачувати за останній етап, а з усім іншим впоралися, вибирайте класичне рішення розташування будинку на ділянці, коли фасад будівлі звернений до входу на дільницю.