Готуємося до шпаклівки стелі.

Варто відзначити, що ми вже докладно описували процес шпаклювання. Однак це був варіант шпаклювання стін, а не стелі. І як правильно шпаклювати стелю своїми руками? В принципі, у вас будуть ті ж механізми дії, тільки з стелею. Та й ви самі повинні розуміти, що працювати з стелею завжди важче, ніж зі стінами. Це зрозуміло чисто фізіологічними особливостями людини: постійно тримати руки над собою дуже складно, це важко, руки починають трястися, не витримуючи тиску на руки.

Але діватися нікуди, шпаклювати стелю необхідно. У вас залишається два шляхи напрямки: шпаклівка стелі своїми силами і оплата послуг професіонала. Але в другому випадку вам доведеться добре заплатити працівникові за його роботу, та й швидше за все, доплатити за якісну роботу. Так що найпростіше зашпаклювати стеля самостійно, головне не губитися, все заздалегідь продумати і підготувати.

Варто заздалегідь дізнатися, як шпаклювати стелю, які є особливості у даного виду ремонтних робіт, скільки це займе часу і матеріалу (власне , самої шпаклівки), які знадобляться інструменти. Найкраще, порадитися зі знайомим, який займається такими послугами, або можна подивитися відео, як шпаклювати стелю. Наприклад, багато порад дають в програмах на кшталт "Школа ремонту".

Матеріали та інструменти для шпаклівки стелі.

Отже, ви підготувалися морально до важкої, але розв'язуваної задачі - прошпаклевать стелю. Зрозуміло, що на підготовчому етапі у вас постане питання про те, чим шпаклювати стелю. Давайте розділимо відповіді на дві категорії - матеріали та інструменти.

Матеріали для шпаклівки стелі:

 1. Шпаклівка (приблизно 4 кілограми на квадратний метр),
 2. Грунтовка,
 3. Вода.

Інструменти для шпаклівки стелі:

 1. Два шпателя (великий 30 см, і маленький 10 см),
 2. Кисть-макловиця,
 3. Валик,
 4. Два відра і тазик (або третя відро, але невелика - до 5 літрів),
 5. Бандажна капронова сітка і стрічка,
 6. Дриль -Міксери,
 7. Карнизи (2-4 на краю стелі),
 8. Гумові рукавички.

Для початку зазначимо, що шпаклівка може бути олійно -клеевой, на основі оліфи; гіпсової, цементної; акрилової; і на основі водної дисперсії. Фахівці для шпаклівки стелі радять тільки сухі суміші (якщо потім ви не плануєте пофарбувати стелю) таких виробників, як Нівелін, Ветонит і Плитонит.


Чверть купленої шпаклівки необхідна для останнього шару шпаклівки, так би мовити, фінішної роботи. Решта шпаклівка ділиться навпіл на 2 шари.

Кисть-макловиця і валик потрібні для роботи з ґрунтовкою стелі.

Відра необхідні для чистої води, полоскання посуду та насадки дрилі, і для суміші шпаклівки .

Бандажна капронова сітка допоможе при стелі, покритому тріщинами, вона "накриє" стелю і шпаклівка буде проведена успішно. А ось бандажная стрічка знадобиться, щоб зміцнити шви між гіпсокартоном, тріщини після штукатурки стелі і для підвісних стель.

До дрилі обов'язково потрібна насадка "міксер", щоб розмішати отриманий розчин шпаклівки.

карнизи необхідні пінополістиролові для країв шпаклювати стелі.

Як шпаклювати стелю.

Настав найважливіший момент, ви зможете дізнатися, як шпаклювати стелю. Для цього необхідно намісили розчин грунтовки і за допомогою кисті промазати стелю. Далі необхідно нанести на стелю перший шар шпаклівки, вже готового розчину, а не суху суміш! Для цього замісіть розчин, перемішайте за допомогою спеціального міксера, вузьким шпателем схопите шпаклівку з тазика або відра і перенесіть на великий шпатель. Після цього розчин за допомогою шпателя нанесіть на стелю. Намагайтеся створювати рівний шар. Дочекайтеся, поки шпаклівка на стелі підсохне, потім шпателем прочистите стелю від надлишків і нанесіть другий тонкий шар шпаклівки (якщо ви стелю фарбуєте, то нанесіть другий товстий шар, і лише потім - фінішний шар). Далі стелю обробляється наждачним папером (80-150) і проклеюється шпалерами або фарбується.

Якщо ви не знаєте, як шпаклювати стелю з гіпсокартону, знайте, що це не важко. Для початку необхідно змити всю миль зі стелі. Після цього нанесіть на стелю ґрунтовку за допомогою кисті. Далі приклейте до поверхні бандажну капронову сітку і можете наносити шпаклівку. Для шпаклівки стелі так само необхідно нанести декілька шарів шпаклівки. Якщо ж ви використовуєте рідку шпаклівку, а не її розчин, то вам може бути ще простіше, тому таку шпаклівку можна нанести на стелю за допомогою розпилювача. Наприкінці пройдіться по висохлому шару шпаклівки наждачним папером для вирівнювання поверхні стелі.