Для чого потрібно обрізати дерева.

Якщо ви не так давно почали займатися садом-городом, то напевно на вашій ділянці ростуть різні дерева. Так от знайте, що дерева необхідно обрізати. А як правильно обрізати дерева, ми вже підкажемо. Але для чого необхідно робити це, чи допоможе це деревах і чим, або зовсім зробить лише негативний вплив на дерева. Безумовно, обрізаються дерева для формування її крони. Однак обрізатися в даному випадку повинні тільки молоді дерева. Завдяки обрізку ви зможете вибрати модель крони дерева і відредагувати його відповідно до неї. Тут важливо встежити той час, коли дерево ще зростає, але поки не плодоносить, щоб не затягнути процес "подарунків" вам від дерева.

Коли дерево плодоносить, обрізка необхідна в іншому сенсі - для того, щоб середина між приношенням плодів дерева і його зростом не переважує на ту чи іншу сторону. Так що необхідно стежити за формою крони дерева, за тиском на дерева від плодів. До речі допоможе з цією метою достатнє освітлення дерева.

старіючих або покинутим деревам обрізка необхідно для поновлення крони, так звана, омолоджує обрізка. Завдяки такій обрізці, зростання відновиться і крона стане більш густий. Але не варто плутати таку обрізку з відновлювальної, коли вона необхідна для проріджування та підрівнювання крони.

Коли і як обрізати дерева.

Безумовно, головні питання в цьому розділі - коли варто обрізати дерева. Зробити це можна у весняний, зимовий і осінній час року. Так обрізати дерева навесні радять, якщо ви не встигли це зробити пізньої взимку. Часовий проміжок необхідно вибрати в першому місяці весни, тобто на початку весни. Корисно це для всіх дерев і рослин, адже навесні проявляється їх активне зростання і обрізка піде на користь. Навесні найкраще обрізати фруктові дерева, ягоду, троянду. Процес обрізки не представляє собою нічого складного. Головне тут вибрати вірні інструменти, а знадобляться вам чисті і гострі секатори.

Якщо вам цікаво, коли обрізати дерева восени, знайте - робити це необхідно після літа, пізньої осені, щоб підготувати дерева до прийдешньої зими.


І при цьому варто пам'ятати, що осіння обрізка підходить тільки для тих дерев, які ростуть на південній території, де швидка і м'яка зима, інакше кора вимерзне й призведе дерево до загибелі. Так що на північних холодні територіях варто почекати з обрізкою дерев до березня.

Обрізати дерева не обов'язково секатором, можна використовувати пилку. Головне - правильно обрізати дерево, це робить не рівно, а під кутом приблизно в 30-45 градусів.

Які дерева необхідно обрізати і як.

Обрізка підлягають абсолютно будь-які дерева, і навіть чагарники. Наскільки ви можете знати, з них можна навіть створити цілий шедевр, якщо за допомогою обрізки сформувати ту чи іншу форму крони.

Припустимо, ви вирішили обрізати плодові дерева, багато дачників користуються місячним календарем в цих цілях. Найкраще обрізати дерева перед молодиком за пару днів, тоді зростання дерева піде в гору. А ось обрізати дерева перед повним місяцем не варто, але, на жаль, багато хто плутає ці дні і дерева гинуть. Досить середніми варіантами є обрізка дерев при ущербної і молодий Місяці, хоча краще все-таки обрізати дерево на збиткову Місяць.

Щоб обрізати фруктові дерева, потрібно запам'ятати хід ваших дій:

  • Приготуйте інструменти, помийте або обполосніть їх,
  • Приготуйте і одягніть рукавички,
  • У оброблюваного дерева ліквідуйте рассохшиеся, зламані гілки, тим більше, якщо вони великі і знаходяться всередині крони, чим заважають іншим гілкам,
  • Перегляньте гілки, знайдіть серед крони найслабші, які більше заважають сусіднім гілках, ніж розбавляють їх і виріжте їх,
  • Зверніть увагу, чи немає в кроні дерева гілок, що ростуть поперек інших, наприклад, прямо вгору, якщо вони є, їх варто зрізати,
  • Ті гілки, які ви обрізали, вирізали або зрізали необхідно обробити захисним розчином (проста олійна фарба, садовий вар).

Не забудьте прибрати з земельної ділянки гілки, які вже зрізали і віднести їх на смітник або спалити.