Угри (акне) - це запальний процес сальних залоз. В основному вугри з'являються в підлітковому віці, в період статевого дозрівання. Залишатися вони можуть і до тридцяти років.

Причини появи

Причини, з яких з'являються вугри, досі не з'ясовані до кінця. Але до основних причин вугрів відносять гормональні зміни (період статевого дозрівання, менструації). Так само вугри можуть передаватися у спадок. Стрес, який активізує роботу надниркових, мікроорганізми, накопичені мертві клітини шкіри, дуже активні сальні залози - це все так само може привести до виникнення акне. Вони можуть виникати при пошкодженні шкіри, які супроводжуються запальним процесом, при використанні анаболічних речовин, при вживанні препаратів, які містять галогени (йод, бром, хлор, фтор), барбітурати і літій. Зовсім недавно вчені з'ясували, що існує зв'язок між вживанням молочних продуктів і виникненням акне.

Клініка акне

Найбільша кількість сальних залоз у людини перебувати в області обличчя, грудей і на верху спини. Саме там з'являються елементи висипного характеру різної форми і розмірів. Коли вугри виникають, то тканини омертвляються, і з'являється гній. Після того, як пустула розкривається, гній випливає і рана заживає. На цьому місці утворюється скориночка. Якщо цю корочку знімають, то дуже помітний синій рубець. Якщо вугри глибокі, то їх поява може супроводжуватися хворобливими відчуттями.


Якщо в процес втрутиться стафілококова інфекція, то може бути вражений дуже велику ділянку шкіри. Якщо вугри дуже важкої форми, то їх ускладненням може бути утворення кіст, які заповнені гноєм.

Діагностують вугри після огляду хворого. Якщо це потрібно, то призначають здати всі необхідні аналізи, щоб можна було визначити гормональний він пацієнта.

Лікування вугрів

При важких формах захворювання хворому призначаються антибіотики (всередину або місцево). Проводять місцеве вплив на уражені ділянки шкіри, її опромінюють УФ, змащують спеціальними мазями з саліцилової або борної кислотою, проводять діатермокоагуляцію висипань. Лікар призначає загальну протизапальну терапію. Якщо вугри виникають через гормонального порушення, то рекомендується терапія з використанням гормонів. Якщо захворювання легкої форми, то можна використовувати фототерапію.

При лікуванні вугрів потрібно вести здоровий спосіб життя і раціонально харчуватися. Потрібно дуже добре стежити за станом своєї шкіри, особливо в підлітковому віці. Потрібно використовувати засоби по догляду за шкірою, регулярно вмиватися, приймати душ. Для того, щоб робота сальних залоз врегулювалася, а імунітет посилився, розроблені спеціальні креми для молодих людей.